W najbliższą niedzielę bieg Wilczym Tropem w Tomaszowie i Spale. Trwają zapisy!

Dag
Wielkimi krokami zbliżają się jedne z największych imprez nie tylko w naszym regionie - bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych "Wilczym tropem", który odbędzie się już w niedzielę, 15 sierpnia, a także wrześniowa impreza biegowa, czyli Bieg im. Malinowskiego w Tomaszowie. Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje o każdej z tych imprez!

Weź udział w biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych!

Po raz czwarty w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się Bieg „Tropem Wilczym” – bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych. Start biegu zaplanowano 15 sierpnia około godziny 12.00 na ulicy Browarnej. Bieg poprzedzi uroczyste złożenie kwiatów przy obelisku poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych przy ulicy Bohaterów 14 Brygady.

Rejestracja uczestników odbywa się poprzez zapisy mailowe pod adresem: [email protected]

Aby rejestracja przebiegła pomyślnie należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz miasto. Przyjęcie zgłoszenia zostanie potwierdzone zwrotnym e-mailem. Pierwszych 150 osób otrzyma pakiety startowe. Na bieg można zapisać się także w dniu zawodów od godziny 10:00 do 11:30 w budynku Miejskiego Centrum Kultury – filia MOK, przy ulicy Browarnej 7. Tam też należy złożyć oświadczenie uczestnika zawodów, które jest dostępne wraz z regulaminem umieszczonym w załączniku. Podpisując deklarację uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu oraz bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność. Za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.

Trasa biegu będzie przebiegać ulicą Browarną, przez Park Miejski Solidarność, chodnikiem przy ulicy Nowowiejskiej i Browarnej, natomiast meta będzie usytuowana w Parku Miejskim „Solidarność” przed budynkiem Miejskiego Centrum Kultury – filia MOK w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Browarna 7.

Bieg „Tropem Wilczym” ma na celu upamiętnienie żołnierzy II konspiracji, działających w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, którzy pozostali wierni złożonej przysiędze żołnierskiej i bezkompromisowi w kwestii współpracy z władzą komunistyczną.

Organizatorami biegu są: Fundacja Wolność i Demokracja oraz Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki. Partnerami lokalnymi są: Młodzież Wszechpolska Tomaszów Mazowiecki, Jednostka Strzelecka 1002 Tomaszów Mazowiecki.

Organizatorzy informują o chwilowych utrudnieniach w ruchu drogowym w rejonie ulic Mościckiego, 14 Brygady oraz Browarnej w dniu 15 sierpnia 2021 r. Zwracają się również do mieszkańców ulicy Armii Krajowej i O. A. Małkowskich o nieparkowanie pojazdów na parkingu przed obeliskiem Żołnierzy Wyklętych w dniu 15 sierpnia 2021 r. (niedziela) w godzinach 11.00 – 12.00.

Bieg Wilczym Tropem w Spale

Bieg odbędzie się 15 sierpnia w Lasach Spalskich (start - Dom Pamięci Walki i Męczeństwa Leśników i Drzewiarzy Polskich im. Adama Loreta w Spale, meta - Centralny Ośrodek Sportu). Bieg na dystansie około 4000m z punktem zwrotnym na 1963 m, rozpocznie się o godz.12.00

Nagrody trzem pierwszym osobom na mecie Biegu przyznane zostaną w 6 kategoriach:
I. Dziewczęta do lat 18
II. Kobiety powyżej lat 18
III. Chłopcy do lat 18
IV. Mężczyźni powyżej lat 18
V. Dla najstarszych uczestników
VI. Rodziny

Biuro zawodów znajduję się w Domu Pamięci Walki i Męczeństwa Leśników i Drzewiarzy Polskich im. Adama Loreta w Spale, gdzie będzie możliwe potwierdzenie rejestracji oraz odbiór pakietów startowych. Biuro zawodów będzie czynne 15 sierpnia 2021r. w godz. 10:00-11:30. Ilość biegaczy jest ograniczona do 90 osób. Decyduje kolejność wpisu

40. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego (trwają zapisy)

5 września ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 40. zostanie przeprowadzony Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować w Biegu Głównym na dystansie 10 km. Odbędzie się również Bieg Rekreacyjny „Biegaj jak Bronek” na dystansie 1981 m.

Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972 ), Montrealu (1976 – srebrny medal) i Moskwie (1980 – złoty medal), mistrza Europy (1974 Rzym i 1978 Praga), wicemistrza świata w biegu przełajowym (1979 Limerick). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Start i meta – Plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.

PROGRAM:
• 8.00 – 8.55 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;

• 9.00 – Otwarcie;

• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pod hasłem „Biegaj jak Bronek”;

• 9.25 – Quiz z nagrodami;

• 9.40 – Bieg Główny;

• Dekoracja – po zakończeniu biegu.

W biegu na 10 km zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny. Zawodnicy, którzy nie dobiegną do mety w ciągu dwóch godzin od strzału startera, zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy. Zawodnicy, którzy po upływie regulaminowego czasu pozostaną na trasie, ponoszą za to odpowiedzialność własną.

UCZESTNICTWO:
• Bieg Rekreacyjny – w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych z brakiem przeciwwskazań lekarskich. Każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.

• Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w biegu na dystansie 10 km tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego).

ZGŁOSZENIA:
• W Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłat należy dokonywać w dniu imprezy w (uwaga: nie na konto organizatora) w biurze zawodów.

• Zgłoszenia do Biegu na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do 16 sierpnia 2021 roku lub do wyczerpania limitu 400 osób.

Zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 8.00 - 8.55 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.

• UWAGA! Wszyscy uczestnicy Biegu Głównego na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.

We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:

Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”
97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81
tel. 512 993 041
e-mail: [email protected]

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie