Udany weekend dla młodych łyżwiarzy z IUKS Dziewiątka z Tomaszowa Maz. [ZDJĘCIA]

bead
Panczeniści z Integracyjnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” z Tomaszowa Mazowieckiego 25-26 stycznia wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się na warszawskim torze Stegny. Wiele wyścigów zakończyło się dla nich medalowymi miejscami.

„Dziewiątkę” reprezentowało 48 zawodników.

Pierwsze miejsca w wieloboju zajęli:
Sandra Syguła w kat E1, wygrywając 4 biegi 2x300 m i 2x500 m;
Pola Matera w kat. D1, która trzy razy wygrała i raz była druga na dystansie 500 m.

Drugie miejsca w wieloboju wywalczyli:
Julia Gołos w kat. E2, która była dwa razy druga na 500 m oraz druga i trzecia na 300 m;
Maciej Stańdo w kat. D1, zajmując raz pierwsze i 3 razy drugie miejsce na dystansie 500m.

Trzecie miejsce w wieloboju zajął:
Alex Matera w kat. E1, który w startach na 100 m był czwarty i trzeci, a na 300 m dwa razy drugi.

W wyścigach sztafet zwyciężył zespół dziewcząt w kat. 10-11 lat IUKS „Dziewiątka” w składzie: Sandra Syguła, Kinga Polak, Dominika Kierebińska i Julia Gołos. Drugie miejsce dla klubu wywalczyła drużyna chłopców w kat. 10-11 lat w składzie: Alex Matera, Miłosz Małocha, Wiktor Legęncki, Alan Cichocki.

W klasyfikacji klubowej dziewcząt po raz kolejny wygrał IUKS „Dziewiątka”, zdobywając 51 pkt. Chłopcy zajęli trzecie miejsce, zdobywając 34 pkt.