Turniej kręglarski klubów HDK PCK. Honorowi krwiodawcy rywalizowali po raz czwarty ZOR PCK
Honorowi dawcy krwi rywalizowali w sobotę (22 marca) w kręgielni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Maz. Wygrał klub działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6.

Turniej przeprowadzony został już po raz czwarty. Jego organizatorem był Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Tomaszowie Maz.

Każdy z zawodników wykonywał 30 rzutów do pełnego ustawienia kręgli.

W klasyfikacji zespołowej podobnie jak przed rokiem zwyciężyła reprezentacja Klubu HDK PCK przy ZSP
nr 6 zdobywając 350 punktów i puchar prezydenta miasta. Drugie miejsce i puchar starosty wywalczyli policjanci (341 p.). Trzecia lokata i puchar ZOR PCK dla Kropli Życia (334 p.).

Kolejne miejsca zajęli krwiodawcy z PKP Idzikowice, Medyka i I LO.

Zwycięzcy grali w składzie: Kinga Szczepaniak , Radosław Żerek i Kacper Wojtysiak (prezes klubu Anita Galiniewicz).

Wyłoniono także najlepszych w klasyfikacji indywidualnej.

Wśród kobiet wygrała Kinga Lula (ZSP 2) – 100 p. przed Kingą Szczepaniak ( ZSP 6) – 99 p. i Gabrielą Matysiak (Kropla Życia) - 93 p.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Adam Wójcik (PKP Idzikowice) – 160 p., drugie miejsce zajął Radosław Żerek (ZSP 6) – 149 p. a trzeci był Sylwester Franas (Krewniacy) – 144 p.

W turnieju prezesów Klubów HDK PCK wygrał Antoni Smolarek (I LO) – 123 p. przed Krzysztofem Snochowskim (Opoczno I) -112 p. i Mieczysławem Strojewskim (ZSP 2) – 107 p.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju trzem czołowych zespołom wręczono puchary i medale, a wszystkim ekipom dyplomy. Trójka najlepszych kobiet, mężczyzn i prezesów otrzymała medale i nagrody rzeczowe. Trofea wręczali: wiceprezes Zarządu Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK Leszek Kobacki, wiceprezes ZOR PCK Andrzej Pyziak i kierownik turnieju, sędzia główny Antoni Smolarek.

Na zakończenie imprezy Leszek Kobacki przekazał słowa uznania organizatorom, a Antoniemu Smolarkowi wręczył podziękowanie za wieloletnią, aktywną działalność w honorowym krwiodawstwie.

Głównymi organizatorami turnieju byli: Zarząd Oddziału Rejonowego PCK i Klub HDK PCK przy I LO oraz Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe i OSiR.