Trwa Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim. Zbigniew Bródka trzeci w Mass Starcie! [ZDJĘCIA]

Dag, mat. Areny
Trwa Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim, który ponownie odbywa się w Arenie Lodowej w Tomaszowie. Na zawody zjechali najlepsi panczeniści nie tylko z Polski. Zobaczcie zdjęcia z pierwszych dni zawodów!

Puchar Świata w Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz.

W pierwszym dniu Pucharu Świata w łyżwiarstwie swoje biegi na 500 metrów wygrali Andżelika Wójcik i Piotr Michalski, natomiast Kaja Ziomek zakończyła bieg z kapitalnym czasem 38.090 i zajęła 5. miejsce na 500 metrów w grupie A.

W sobotę Zbigniew Bródka zajął 4. miejsce w biegu grupy B na dystansie 1500 metrów! Polak uzyskał czas 1:47.999! Mistrz olimpijski z Soczi wywalczył też brązowy medal zawodów Pucharu Świata w Tomaszowie w biegu ze startu masowego. Doskonały start Kai Ziomek w grupie A na dystansie 500 metrów! Polka z czasem 38.090 zajęła świetne 5. miejsce!

29. Szymon Palka 1:50.953

Pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim rozpoczęły się w piątek, 12 listopada. W zawodach na długim torze bierze udział 19 najlepszych zawodników z Polski oraz czołówka światowego łyżwiarstwa szybkiego! Udział w zawodach wezmą Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Natalia Jabrzyk, Olga Kaczmarek, Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek, a także Marcin Bachanek, Zbigniew Bródka, Dawid Burzykowski, Artur Janicki, Marek Kania, Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski, Artur Nogal, Mateusz Owczarek, Szymon Palka, Jakub Piotrowski oraz Damian Żurek. Zobaczcie zdjęcia z pierwszych zwodów!

Łyżwiarska impreza potrwa do niedzieli, 14 listopada i odbędzie się z udziałem publiczności. Trwa sprzedaż biletów, a można je kupić w kasie Areny Lodowej lub TUTAJ

PROGRAM ZAWODÓW W ARENIE LODOWEJ
SOBOTA, 13.11.2021 [10:00 – 18:00]
Grupa B 10:00- 13:30
kobiety (500 m, 1000 m)
mężczyźni (1500 m, bieg masowy półfinał)

Bieg drużynowy mężczyzn

Puchar Świata Seniorów w łyżwiarstwie szybkim został dofinansowany ze środków budżetu państwa w wysokości 300 tys. zł.