Tomaszowscy sportowcy na fali. Zdobyli medale i bili kolejne rekordy życiowe [ZDJĘCIA]

Dag
Champion Tomaszów/ KS Pilica
Młodzi sportowcy z KS Pilica i Champion Tomaszów wrócili z kolejnych zawodów z sukcesami. Cztery złote medale z zawodów pływackich w Opocznie przywieźli zawodnicy tomaszowskiego Championa. Z kolei zawodnicy KS Pilicy zdobyli tytuły mistrzów Polski na Mistrzostwach Polski juniorów w tandemach i sprincie.

Tomaszowscy młodzi sportowcy odnoszą kolejne sukcesy. W Opocznie odbyła się Liga Dzieci i Młodzików Runda II Sezon 2021/2022. Wzięło w niej udział pięć pływaczek z tomaszowskiego Championa. W dziesięciu startach pobili osiem rekordów życiowych, zdobyli 4 złote medale i i 3 miejsca dyplomowane.

Złoto 100 zmiana 1,29,07 (rekord)

Super Mistrzostwa Polski juniorów w tandemach i sprincie w wykonaniu zawodników Pilicy

W dniach 12-13 marca w Sierakowie odbyły się Mistrzostwa Polski, w których wystąpiło troje zawodników z KS Pilica. W pierwszym dniu zawodów odbyły się rozgrywki tandemów mieszanych, w których Julia Sidło i Mateusz Goździk wywalczyli brązowy medal. W drugim dniu rozgrywane były sprinty. Julia Sidło została wicemistrzynią Polski, a Mateusz Goździk wywalczył brązowy medal, natomiast Szymon Kosz został mistrzem Polski.

- Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 45 punktów SSM - mówi Tomasz Cichowski, trener młodych kręglarzy KS Pilica Tomaszów Mazowiecki. - Troje zawodników wywalczyło 4 krążki i to w każdym kolorze.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani