Tomaszowscy panczeniści zakończyli występy na olimpiadzie zimowej w Pekinie ZDJĘCIA

Dag
materiały Klub Sportowy Pilica
Tomaszowscy panczeniści, Karolina Bosiek i Damian Żurek zakończyli swoje występy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. W ostatnim biegu na 1000 m Damian Żurek zajął ostatecznie wysokie, 13. miejsce.

Tomaszowscy panczeniści zakończyli występy na olimpiadzie zimowej w Pekinie

To były udane igrzyska tomaszowskich panczenistów. Damian Żurek, który w tym roku debiutował na zimowej olimpiadzie w Pekinie ostatni start miał w miniony piątek, 18 lutego. Startował w biegu na 1000 m i zajął 13. miejsce w stawce 30 zawodników. Piotr Michalski zajął 4. miejsce na dystansie 1000 metrów.

Dzień później, w sobotę, ostatni start na ZIO miała Karolina Bosiek w biegu masowym. Niestety, tomaszowianka w czasie w biegu upadła i ostatecznie nie została sklasyfikowana do zawodów. 10. miejsce w tym biegu zajęła polska panczenistka, Magdalena Czyszczoń. Przypomnijmy, Karolina Bosiek i Andżelika Wójcik znalazły się w drugiej dziesiątce w biegu na dystansie 1000 metrów.

Zbigniew Bródka, który ogłosił zakończenie kariery sportowej, zakończył swoją rywalizację w mass starcie w półfinale na 14. miejscu. W niedzielę, 20 lutego, odbyły się występy olimpijczyków w pięciu ostatnich konkurencjach imprezy.