Rekord Polski juniorek Karoliny Bosiek podczas mistrzostw świata w wieloboju w Calgary (FOTO)

Rekord Polski juniorek Karoliny Bosiek podczas mistrzostw świata
Rekord Polski juniorek Karoliny Bosiek podczas mistrzostw świata KS Pilica
W Calgary w miniony weekend (1-3 marca) rozgrywane były mistrzostwa świata łyżwiarzy szybkich w wieloboju. Jedyna reprezentantka Polski, zawodniczka KS Pilica Tomaszów Maz. – Karolina Bosiek, zajęła w wieloboju 20. miejsce. Na dystansie 1500 m tomaszowianka ustanowiła nowy rekord Polski juniorek.

Nowy rekord Polski juniorek na 1500 m Karolina Bosiek ustanowiła podczas drugiego dnia mistrzostw. Wicemistrzyni świata juniorek z Baselga di Pine przejechała dystans w czasie 1:58.09. Dało jej to ostatecznie 20. miejsce. Na tej samej lokacie Polka ostatecznie została sklasyfikowana w wieloboju.

Bieg na dystansie 1500 m ze sporą przewaga wygrała Japonka Miho Takagi - 1:52.08. Na drugim miejscu uplasowała się Holenderka Ireen Wust - 1:53.48, a na trzecim przedstawicielka gospodarzy Ivanie Blondin - 1:53.59.

Pierwszego dnia rywalizacji Karolina pobiła rekord życiowy na dystansie 500 metrów. Przejazd w 39,57 sekundy dał jej 15. pozycję w tej konkurencji.
Na 3000 metrów tomaszowianka wypadła jednak słabiej. Przejechała niemal 10 sekund wolniej od własnego rekordu i z czasem 4:13,28 zajęła 22. miejsce.

W klasyfikacji wielobojowej zwyciężyła Czeszka Martina Sablikova, przed Japonką Miho Takagi i Holenderką Antoinette De Jong.
Sablikova wygrała finałowy bieg pań na 5000 m ustanawiając nowy rekord świata (6:42.01).

W klasyfikacji wielobojowej panów zwyciężył obrońca tytułu Holender Patrick Roest poprawiając rekord świata w punktach w wieloboju (145.561) przed Norwegiem Sverre Lunde Pedersenem i Holendrem Svenem Kramerem.

W międzynarodowym kalendarzu toru długiego pozostały finałowe zawody Pucharu Świata, które w najbliższy weekend odbędą się w Salt Lake City.