Polonia Warszawa - Lechia Tomaszów Maz. 3-0 (1-0). Nieudany wypad tomaszowian do stolicy

Andrzej Wdowski
Marcinowi Mireckiemu (z prawej) niestety nie udało się zdobyć gola w Warszawie
Marcinowi Mireckiemu (z prawej) niestety nie udało się zdobyć gola w Warszawie aw
Nie udał się dzisiejszy (19 sierpnia) wyjazd do stolicy piłkarzom Lechii Tomaszów. Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka po dwóch wygranych wcześniej pojedynkach, tym razem przegrali w Warszawie z Polonią 0-3.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 6 minucie po samobójczym strzale Patryka Walaska i wynik 0-1 utrzymał się do końca I połowy.

Liczyliśmy, że po przerwie Lechia zacznie grać lepiej i zdoła z Warszawy wywieźć przynajmniej punkt.

Tak się jednak nie stało. To gospodarze zdobyli kolejne gole i wygrali pewnie 3-0. Obie bramki dla Czarnych Koszul w II połowie zdobył Krystian Pieczara, który pokonał bramkarza Lechii w 60 i 73 minucie. Trzecia bramka była niezwykle efektowna, Pieczara zdobył ją z rzutu wolnego.

Po tej porażce Lechia spadła na piąte miejsce w III-ligowej tabeli.

W następnej kolejce w niedzielę, 26 sierpnia, Lechia grać będzie na własnym stadionie przy ul. Nowowiejskiej. O godz. 11 podejmować będzie Pelikana Łowicz.