Najlepsi w oświacie w 11. Turnieju Kręglarskim i Tenisa Stołowego (foto)

Najlepsi w oświacie w 11. Turnieju Kręglarskim i Tenisa Stołowego
Najlepsi w oświacie w 11. Turnieju Kręglarskim i Tenisa Stołowego Dagmara Reszka/Format3A
W kręgielni miejskiej i w hali ZSP nr 1 w Tomaszowie Maz. rozgrywane były turnieje tenisa stołowego i kręglarski pracowników i emerytów oświaty. Obu imprezom patronowali starosta tomaszowski Mariusz Węgrzynowski i prezydent miasta Marcin Witko.

W kręgielni miejskiej odbył się 11. Powiatowy Turniej Kręglarski Pracowników i Emerytów Oświaty. Każdy z zawodników wykonywał 40 rzutów do pełnych.

W klasyfikacji zespołowej nieoczekiwanie, ale zasłużenie z wynikiem 604 pkt. zwyciężyła startująca po raz pierwszy drużyna Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zdobywając puchar starosty tomaszowskiego.
Złoci medaliści grali w składzie Elżbieta Tomczyk, Urszula Porzuczek i Franciszek Stencel.
Drugie miejsce i puchar prezydenta miasta z wynikiem 529 pkt. wywalczyła reprezentacja SP 10. Trzecia lokata i puchar Zarządu Ogniska TKKF ZNP dla ZSP 3 – 503 pkt.

W kategorii młodszych seniorek (do 49 lat) najlepsza była Ewelina Brzostowicz (SP 12). Natomiast wśród seniorek (pow. 50 lat) wygrała Elżbieta Tomczyk – 227 pkt. przed Urszulą Porzuczek – 196 pkt. (obie TUTW) i Stanisławą Bogacką (SP 10) – 172 pkt.

W kat. młodszych seniorów (do 49 lat) zwyciężył Dominik Ogłuszka (SP 12) – 205 pkt. wyprzedzając Michała Pietrzyka (ZSP nr 3) – 179 pkt. i Huberta Glejzera (ZSP 3) – 162 pkt.

W grupie seniorów (pow.50 lat) wygrał Grzegorz Wągrodzki (SP 10) – 230 pkt. Drugie miejsce zajął Franciszek Stencel (TUTW) – 181 pkt, a trzeci był Wojciech Bogacki (SP 10) – 169 pkt.

Najlepszym w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej wręczono medale oraz nagrody. Turniej zorganizowało Ognisko TKKF ZNP i Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP przy współudziale Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta i Kręgielni Miejskiej. Głównym organizatorem turnieju był prezes Zarządu Ogniska Antoni Smolarek, a także zaangażowali się Dagmara Reszka, Marek Hendzelewski i Grzegorz Wągrodzki (sędzia główny).

Mistrzowie celuloidowej piłeczki
Drugą imprezą, którą Ognisko TKKF ZNP jak co roku zorganizowało w połowie grudnia w ZSP nr 1 był 11. Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Pracowników i Emerytów Oświaty.

W kategorii młodszych seniorów (do 49 lat) zwyciężył Michał Pietrzyk (ZSP nr 3), drugie miejsce zajął Wiesław Żmuda (ZS-P nr 10), a trzecie Przemysław Zdziechowski (OSW).

Wśród seniorów (pow. 60 lat) wygrał Grzegorz Reszka przed Januszem Niemczykiem i Ryszardem Zdziechowskim (wszyscy Ognisko TKKF ZNP).

Najlepszym wręczono medale i nagrody. Przeprowadzeniem tych zawodów zajął się Michał Pietrzyk, a sprawami organizacyjno-technicznymi prezes Antoni Smolarek, Dagmara Reszka, Grzegorz Reszka i Tomasz Pazura.

W obu imprezach fundatorami trofeów (pucharów, medali, nagród) było Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i Ognisko TKKF ZNP.