Młodzieżowe Grand Prix Polski w kręglarstwie. Kręglarze Pilicy na podium [ZDJĘCIA]

Oprac. dag
W Sierakowie odbyło się ogólnopolskie Młodzieżowe Grand Prix Polski w kręglarstwie. Kręglarze tomaszowskiej "Pilicy" po raz kolejny nie zawiedli i znaleźli się w ścisłej czołówce zwycięzców.

Młodzieżowe Grand Prix Polski w kręglarstwie. Medale dla zawodników tomaszowskiej Pilicy

W Sierakowie odbył się ogólnopolski turniej kręglarski "IV Puchar Starosty Sierakowa". Wystartowało w nim 159 zawodników w kategoriach wiekowych od dziecka do juniora młodszego. Tomaszowską "Pilicę" reprezentowało 16 zawodniczek i zawodników.

Najlepiej wypadły juniorki młodsze zdobywając złoty i srebrny medal, bijąc przy tym swoje rekordy życiowe. Wygrała Daniela Busiak, łącznie 1104, 2 miejsce zajęła Kornelia Kujda, łącznie 1096, wyprzedzając zawodniczkę KS Start Gostyń Aleksandrę Banaszak.

W kategorii dziewcząt wystartowała Karina Borkowska, która z rekordem życiowym 335 zakwalifikowała się do finału na 2. miejscu, w finale strąciła 348 kręgli i ostatecznie zdobyła brązowy medal.

W kategorii chłopców wystąpił debiutant Piotr Socha, który zakwalifikował się do finału na 2. miejscu, jednak w finale zagrał słabiej 283 i ostatecznie zajął 6. miejsce.

Do finału zakwalifikowała się młodziczka Oliwia Górecka w finale zajmując 5. miejsce. Następnym finalistą był junior młodszy Michał Skalski, który zajął 6. miejsce.

18. Norbert Kolecki jr mł.

Aż 9 zawodników poprawiło swoje rekordy życiowe, niektórzy dwukrotnie. W punktacji klubowej KS Pilica zajął 3 miejsce.

Trudna sytuacja w klubie tomaszowskich kręglarzy
Od 11 lat tomaszowscy kręglarze nie wrócili bez medali z żadnego turnieju oraz mistrzostw Polski w konkurencjach młodzieżowych. W tym okresie zdobywali również medale mistrzostw świata i pucharów świata. Są wśród nich rekordziści Polski.

- W punktacji Systemu Sportu Młodzieżowego prowadzonej przez Instytut Sportu od kilku lat zajmują 2. miejsce w Polsce wśród klubów kręglarskich, w mieście inne kluby nam nie dorównują w tej klasyfikacji - komentuje trener Tomasz Cichowski. - Jednak teraz po 44 latach istnienia sekcji kręglarskiej w mieście grozi nam katastrofa. Sekcję będzie trzeba zamknąć z powodów finansowych - dodaje.

Jak tłumaczy, rodziców zawodników pomimo podniesienia składki o ponad 100% nie stać na pokrycie kosztów wynajmu kręgielni (którego do niedawna nie było), wyjazdów na zawody, których zdecydowana większość odbywa się w Wielkopolsce (wysokie koszty transportu, noclegu, wyżywienia). Podniesienie składki spowodowało zmniejszenie liczby zawodników o połowę, to niepowetowana strata sportowa.

- Potrzebujemy pomocy, bez niej sekcja zniknie z mapy klubów kręglarskich w Polsce - mówi trener. - Czy nie szkoda tylu lat tradycji?