Młodzi piłkarze Lechii w gronie najlepszych w turnieju "Czaplalandia Cup 2019" w Łodzi. Oliwier Sobczyk królem strzelców turnieju (FOTO)

aw
Lechia czwarta w Czaplalandia Cup 2019. Oliwier Sobczyk królem strzelców
Lechia czwarta w Czaplalandia Cup 2019. Oliwier Sobczyk królem strzelców AP Lechia
Podopieczni Akademii Piłkarskiej Lechii Tomaszów Maz. z rocznika 2008 wzięli udział w turnieju "Czaplalandia Cup 2019", który odbywał się 3 listopada na boiskach łódzkiego CHKS-u. Chłopcy wypadli bardzo dobrze zajmując czwarte miejsce w gronie 16 rywalizujących zespołów.

Do turnieju zgłoszonych zostało 16 drużyn, które podzielono na 4 grupy. Rozgrywki toczyły się na czterech boiskach równocześnie po 8 zawodników w polu plus bramkarz w wymiarze czasu 30 minut. Po dwie najlepsze drużyny z grup tworzyły Ligę Mistrzów (kolejne dwie grupy), natomiast dwie kolejne Ligę Europy (również dwie grupy)
Wyniki Lechii w grupie "D" :
Lechia - TMRF Widzew I 5-1
Lechia - Warta Sieradz 5-0
Lechia - Jutrzenka Bychlew 2-0
Chłopcy spisali się znakomicie z kompletem punktów zajmując w swojej grupie pierwsze miejsce.

W kolejnej fazie rozgrywek nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki:
Lechia - Talencik Radom 1-1
Lechia - PSV Łódź 0-0
Lechia - SMS Łódź 4-1
Regulamin turnieju przewidywał, iż dwa pierwsze miejsca z grup Ligi Mistrzów grały o najwyższą lokatę, dwa drugie o trzecią, dwa trzecie o piątą, natomiast dwa czwarte o siódme miejsce.
Tomaszowianie w swojej grupie Ligi Mistrzów ostatecznie zajęli drugie miejsce.

W meczu o trzecia lokatę zmierzyli się z zespołem Andrespolii. Mecz był bardzo wyrównanym pojedynkiem, lecz niestety na ostatnią minutę przed końcem spotkania to rywale tomaszowian strzelili zwycięskiego gola i mecz zakończył się wynikiem 3-2 dla Andrespolii.

Ogromne gratulacje dla całej drużyny za walkę do ostatnich minut w tym całodniowym maratonie. Czwarta lokata w tym mocno obsadzonym turnieju to niewątpliwie powód do dumy. Brawo chłopcy i trener!
Dwóch zawodników Lechii otrzymało nagrody indywidualne.
Królem strzelców został Oliwier Sobczyk, natomiast najlepszym zawodnikiem tomaszowskiej drużyny wybrano Macieja Bielejewskiego.

Lechia grała w składzie :
Wiktor Pasierb, Jakub Szulowski, Maciej Bielejewski, Karol Świątek, Bartłomiej Krawczyk, Oliwier Sobczyk (10 goli), Jakub Rzymkowski (3), Jakub Szewczyk (4), Jakub Mączyński (1), Leon Krakowiak (1), Adam Piekarski, Patryk Kałwa, Maciej Biegun, Jakub Zając, Michał Pustelnik, Mikołaj Kania, Marek Chachuła.
Trenerem chłopców jest Wiesław Żmuda, a kierownikiem drużyny Monika Bielejewska.