Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Łódzkie. Jest zarzut dla 17-latki, która zamordowała własne dziecko po porodzie. Czy kobieta planowała wcześniej zabójstwo?

Dariusz Gabryelski
Dariusz Gabryelski
Prokuratura Rejonowa w Łęczycy postawiła dziś (6 stycznia) zarzut zabójstwa noworodka 17-latce. Do zdarzenia miało dojść trzy dni temu pod Kutnem. Ciało chłopca znaleziono w miejscu zamieszkania dziewczyny. Miało ranę na głowie. Prokuratura uważa, kobieta mogła planować pozbawienia życia dziecka. Ta nie przyznała się do winy i odmówiła złożenia wyjaśnień. Grozi jej 25 lat więzienia. 

Czytaj dalej na kolejnym slajdzie: kliknij strzałkę „w prawo", lub skorzystaj z niej na klawiaturze komputera.
Prokuratura Rejonowa w Łęczycy postawiła dziś (6 stycznia) zarzut zabójstwa noworodka 17-latce. Do zdarzenia miało dojść trzy dni temu pod Kutnem. Ciało chłopca znaleziono w miejscu zamieszkania dziewczyny. Miało ranę na głowie. Prokuratura uważa, kobieta mogła planować pozbawienia życia dziecka. Ta nie przyznała się do winy i odmówiła złożenia wyjaśnień. Grozi jej 25 lat więzienia. Czytaj dalej na kolejnym slajdzie: kliknij strzałkę „w prawo", lub skorzystaj z niej na klawiaturze komputera. pixabay
Prokuratura Rejonowa w Łęczycy postawiła dziś (6 stycznia) zarzut zabójstwa noworodka 17-latce. Do zdarzenia miało dojść trzy dni temu pod Kutnem. Ciało chłopca znaleziono w miejscu zamieszkania dziewczyny. Miało ranę na głowie. Prokuratura uważa, kobieta mogła planować pozbawienia życia dziecka. Ta nie przyznała się do winy i odmówiła złożenia wyjaśnień. Grozi jej 25 lat więzienia.

17-latka była dziś od godziny 10 przesłuchiwana w szpitalu w Łęczycy, do którego została przywieziona wieczorem w niedzielę (3 stycznia ) przez swojego ojca. Zdaniem lekarzy jej stan poprawił się na tyle, że mogła zostać przesłuchana przez śledczych.

Martwy noworodek leżał na ziemi

Przypomnijmy, że w niedzielę (3 stycznia) późnym wieczorem łęczycka komenda została poinformowana przez miejscowy szpital, że do placówki trafiła 17-letnia dziewczyna, którą przywiózł ojciec. Lekarz stwierdził, że najprawdopodobniej przed kilkoma godzinami pacjentka urodziła dziecko. Ta natomiast mówiła, że miało miejsce poronienie, a płód został w łazience.
Dziewczyna mieszkała z ojcem w jednej z miejscowości w gminie Nowe Ostrowy w powiecie kutnowskim. Niezwłocznie przeprowadzono tam oględziny. Zabezpieczono torbę foliową z zakrwawionymi ręcznikami oraz łożyskiem. Prawdopodobnie 17-latka ukryła je w łazience, za pralką. Obok budynków gospodarczych znaleziono leżące na ziemi ciało chłopca. Noworodek nie dawał znaków życia. Przeprowadzone przez prokuratora i policję z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej oględziny pozwoliły ustalić, że dziecko pochodzi z ósmego lub dziewiątego miesiąca ciąży. Biegła nie znalazła wad rozwojowych. Zauważyła natomiast ranę na główce dziecka.

17-latka ukrywała ciążę

We wtorek (5 stycznia) w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi przeprowadzona została sądowo-lekarska sekcja zwłok. Dała ona podstawy do stwierdzenia, że dziecko urodziło się żywe, a prawdopodobną przyczyną śmierci był rozległy uraz głowy, który mógł być spowodowany tępym narzędziem.

- Zebrane dotychczas dowody dają podstawę do przyjęcia, że najprawdopodobniej ukrywała ciążę przed wszystkimi. Także przed ojcem z którym, mieszkała i swoim o 7 lat starszym chłopakiem. W czasie ciąży nie korzystała z pomocy lekarskiej - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - To może świadczyć o wcześniej podjętym zamiarze pozbawienia życia dziecka.

Dziewczyna została zatrzymana, a dziś usłyszała zarzut zabójstwa noworodka. Ze względu na to, że jest niepełnoletnia grozi jej 25 lat pozbawiania wolności. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Łódzkie. Jest zarzut dla 17-latki, która zamordowała własne dziecko po porodzie. Czy kobieta planowała wcześniej zabójstwo? - Dziennik Łódzki

Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto