Lechia - Ślepsk Suwałki 3:0 w II rundzie fazy play off o mistrzostwo I ligi w piłce siatkowej mężczyzn. MVP meczu Kamil Gutkowski -FOTO+FILM

Lechia - Ślepsk Suwałki 3:0 w II rundzie fazy play off
Lechia - Ślepsk Suwałki 3:0 w II rundzie fazy play off aw
Od pewne wygranej 3:0 nad Ślepskiem Suwałki rozpoczęli zmagania II rundy fazy play off o mistrzostwo I ligi siatkarze tomaszowskiej Lechii. W hali Gastronomika nie dali dzisiaj (26 marca) żadnych szans ekipie z Suwałk, pokonując ją gładko w setach do 19, 18 i 17. MVP spotkania został Kamil Gutkowski. Mecz transmitowała telewizja Polsat.

W żadnym z setów goście nie postawili się drużynie gospodarzy i to było chyba największym zaskoczeniem, albowiem kibice obawiali się tego spotkania, bo Ślepsk w tej hali już pokonał Lechię i to w rozgrywkach mistrzowskich oraz pucharowych i mówiło się nawet, że jest niewygodnym rywalem dla tomaszowian.

Dzisiaj (26 marca) goście grali bez wyrazu i robili wrażenie mocno przestraszonych. Praktycznie oddali mecz bez walki. Jeszcze na początku każdego z setów starali się prowadzić w miarę równą grę z Lechią, ale im dłużej trwał set tym opór siatkarzy z Suwałk stawał się coraz słabszy.

Lechia nie wysilając się specjalnie pewnie wygrała to spotkanie, mając ogromne wsparcie, jak zawsze zresztą, w kibicach.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – MKS Ślepsk Suwałki 3:0 (25:19, 25:18, 25:17)

stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 1:0 dla Lechii

Składy zespołów:
LECHIA: Musiał (11), Neroj (5), Rusin (11), Gutkowski (10), Janus (6), Miniak (6), Mihułka (libero) oraz Pigłowski i Sobolewski (1)

ŚLEPSK: Siek (4), Skrzypkowski (7), Rohnka (10), Sapiński (2), Winnik (3), Gonciarz (1), Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki (4), Laskowski (3), Macyra (2) i Tomczak

Jutro (27 marca) drugie spotkanie obu zespołów. Początek także o godz. 18. Lechia jest również jego zdecydowanym faworytem, ale już tak łatwo jak dzisiaj może nie być. Z tym raczej trzeba się liczyć.