Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

III Olimpiada Powiatu Tomaszowskiego Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce - Spała 2023. ZDJĘCIA, VIDEO

OPRAC.:
Marek Obszarny
Marek Obszarny
W olimpiadzie odbywającej się w Spale wzięło udział 638 uczestników z 40 szkół z powiatu tomaszowskiego
W olimpiadzie odbywającej się w Spale wzięło udział 638 uczestników z 40 szkół z powiatu tomaszowskiego mat. Powiat Tomaszowski
III Olimpiada Powiatu Tomaszowskiego Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce odbyła się w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Wzięło w niej udział 638 uczniów z aż 40 szkół w powiecie tomaszowskim, w tym 170 ze szkół ponadpodstawowych. Zobaczcie zdjęcia i video!

III Olimpiada Powiatu Tomaszowskiego Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce - Spała 2023

Turniej podzielony był na szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe. Rywalizacja odbywała się w skoku w dal, pchnięciu kulą i biegach na 60, 100, 1000 metrów oraz sztafeta 4 x 200 metrów.

- Wy jesteście najlepszymi dzisiaj ambasadorami sportu poprzez swoje uczestnictwo, poprzez tą rywalizację. Widać, że ten duch walki w was jest, chcecie zajmować jak najlepsze pozycje. Chcecie również osiągać jak najlepsze wyniki - zwrócił się do uczestników olimpiady Mariusz Węgrzynowski, starosta tomaszowski. - Chcemy propagować sport, zdrowy styl życia. Chcemy, żeby młodzież, można powiedzieć, nasiąknęła tymi dobrymi nawykami, jeśli chodzi o uprawianie sportu, co też będzie wiązało się na pewno z ich dbaniem o kondycję zdrowotną już w życiu dorosłym - dodał.

Organizatorami zawodów byli – Powiat Tomaszowski i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Tomaszowie Mazowieckim. Wspierała organizatorów Fundacja Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego. Honorowy patronat objęli Karol Młynarczyk,

W uroczystym otwarciu zawodów na zaproszenie starosty Mariusza Węgrzynowskiego, udział wzięli między innymi: Antoni Macierewicz – Marszałek Senior IX kadencji Sejmu RP, Marcin Buchali – Wicewojewoda Łódzki, Ewa Wendrowska – radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, reprezentowała Grzegorza Schreibera – Marszałka Województwa Łódzkiego, Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty, Andrzej Krych - Łódzki Wicekurator Oświaty, Tomasz Trzaskacz – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim, Wacława Bąk – Przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, Leszek Ogórek – Wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk, Michał Czechowicz i Marek Kubiak – członkowie Zarządu Powiatu Tomaszowskiego. wojewoda łódzki i Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

W olimpiadzie odbywającej się w Spale wzięło udział 638 uczestników z 40 szkół z powiatu tomaszowskiego

III Olimpiada Powiatu Tomaszowskiego Dzieci i Młodzieży Szko...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto