MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Drzwi Otwarte Mechanika w Tomaszowie Maz., czyli dzień otwarty w ZSP nr 1, 12.04.2024 - ZDJĘCIA, WIDEO

Marek Obszarny
Marek Obszarny
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Drzwi Otwarte Mechanika w Tomaszowie Maz., czyli dzień otwarty w ZSP nr 1, odbył się w piątek, 12 kwietnia 2024. Tomaszowscy ósmoklasiści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną, wyposażeniem pracowni, kadrą pedagogiczną oraz starszymi koleżankami i kolegami w największej szkole ponadpodstawowej w mieście. Zobaczcie zdjęcia, a także materiał wideo!

Dzień otwarty w tomaszowskim "mechaniku"

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki zaprosił do swojej siedziby przy ul. Św. Antoniego 29 uczniów klas ósmych wraz z nauczycielami i rodzicami na Drzwi Otwarte.

Potencjalnych kandydatów na uczniów zapoznawano z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025. Nie zabrakło pokazów szkolnych talentów i konkursów z nagrodami. Były pokazy wyszkolenia wojskowego, tańca, śpiewu, prezentacje przygotowane przez klasy hotelarskie i elektryczne.

Ósmoklasiści mogli zwiedzać szkołę, poznawać nauczycieli i starszych kolegów. W pracowniach zawodowych prezentowano wyposażenie i możliwości praktycznej nauki zawodów, do których przygotowuje tomaszowski "mechanik". Można było także postrzelać na wirtualnej strzelnicy, a do dyspozycji jest też strzelnica pneumatyczna.

Starsi uczniowie ZSP1 i nauczyciele omawiali zainteresowanym ósmoklasistom poszczególne kierunki kształcenia i sposób rekrutacji. Wyjaśniali też przebieg nauki, praktyk zawodowych, a także zdawania matury i egzaminów zawodowych. Prezentowano też obiekty sportowe, a w sali gimnastycznej odbywały się rozgrywki w halowej piłce nożnej.

Cztery zamiast dziewięciu oddziałów w ZSP1 w Tomaszowie z powodu niżu demograficznego

- W nowym roku szkolnym ruszą dwa oddziały przygotowania wojskowego - technik informatyk i technik mechatronik, a ponadto takie kierunki, jak technik informatyk cywilny, technik mechatronik, elektryk, elektronik, mechanik i technik hotelarstwa - mówi Dariusz Kwiatkowski, dyrektor ZSP nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, ale przyznaje, że ponieważ ten rocznik został silnie dotknięty niżem demograficznym, szkoła otworzy w roku szkolnym 2024/2025 tylko cztery oddziały - o pięć mniej niż w poprzednich latach.

Absolwenci tomaszowskiego "mechanika" nie mają problemów na rynku pracy, bo zapotrzebowanie na wykształconych tu młodych ludzi, jak zapewnia dyrekcja szkoły, jest ogromne.

- Pracodawcy wręcz zabiegają o naszych uczniów. Świadczy o tym fakt, że otworzyliśmy aż pięć klas patronackich - hotelarską, elektryczną, mechaniczną, mechatroniczną i informatyczną - zwraca uwagę dyrektor Kwiatkowski. - Od maja ruszą dodatkowo 4 projekty unijne dla wszystkich kierunków kształcenia i na pewno jeszcze poprawią się warunki i wyposażenie pracowni w nowy sprzęt - dodaje.

ZSP nr 1 w Tomaszowie, czyli w popularny "mechanik", jest największą szkołą w powiecie tomaszowskim. Kształci się tu obecnie 1.170 uczniów.

Drzwi Otwarte Mechanika w Tomaszowie Maz., czyli dzień otwarty w ZSP nr 1 - ZDJĘCIA, WIDEO

W pracowniach prezentowano wyposażenie i możliwości praktycznej nauki zawodów, do których przygotowuje tomaszowski "mechanik". Są tu też dwie strzelnice - wirtualna i pneumatyczna

Drzwi Otwarte Mechanika w Tomaszowie Maz., czyli dzień otwar...

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto