III liga. 7 goli w Tomaszowie Maz. Lechia - Błękitni Raciąż 4-3 (FOTO)

7 goli w Tomaszowie Maz.Lechia - Błękitni 4-3.
7 goli w Tomaszowie Maz.Lechia - Błękitni 4-3. Andrzej Wdowski
W kolejnym meczu o mistrzostwo III ligi Lechia pokonała dzisiaj (22 maja) na stadionie przy ul. Nowowiejskiej w Tomaszowie Maz. Błękitnych Raciąż 4-3, prowadząc do przerwy 4-2.

Gole dla Lechii zdobyli: Marcin Mirecki w 11 i 37 min. oraz Kamil Cyran (głową) w 14 min. i Jardel Cruz w 21 min.
Dla Błękitnych dwa gole zdobył Tomasz Grudzień w 20 i 23 min. oraz Daniel Mitura w 68 min.

Do przerwy podopieczni trenera Grzegorza Wesołowskiego grali bardzo skutecznie i wykorzystali niemal wszystkie okazje jakie stworzyli sobie pod bramką Błękitnych. Tomaszowianie zdobywali zresztą bardzo efektowne bramki.

Prowadzenie Lechii dał Marcin Mirecki uderzając piłkę z powietrza po dośrodkowaniu Pawła Zięby.
Na 2-0 podwyższył Kamil Cyran strzałem głową po dośrodkowaniu Mireckiego. Trzeci gol zdobyty przez Jardela Cruza padł po szybkiej kontrze i jego ładnym uderzeniu. Czwarty gol był dziełem szybkiej wymiany piłki przez kilku zawodników, ostatecznie po solowym dryblingu w polu karnym efektowną akcję zakończył równie efektownym strzałem Mirecki. Były to jego 25 i 26 gol w III lidze.

Do przerwy goście dwukrotnie łapali kontakt z tomaszowianami po strzałach Tomasza Grudnia. Były to jednak prezenty od obrońców Lechii, którzy wprost wykładali piłkę na nogę napastnika Błękitnych. Trzeci gol dla gości zdobyty po przerwie był piękny. Daniel Mitura prostym podbiciem uderzył piłkę z dystansu, ta minęła rękę wyciągniętego jak struna Konrada Przybylskiego, odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

Błękitni po zdobyciu 3 gola złapali wiatr w żagle i często gościli na przedpolu Lechii, chcąc za wszelka cenę wyrównać. Kilka razy zakotłowało się pod bramką Lechii, ale na szczęście do wyrównania nie doszło i kibice zadowoleni opuszczali stadion przy ul. Nowowiejskiej.

Po wygranej tomaszowian obiad na pewno będzie fanom Lechii lepiej smakował.