38. Bieg Malinowskiego 2019 w Tomaszowie Maz. Bieg na 10 km [ZDJĘCIA, FILM]

bead
Ponad 230 zawodników stanęło na starcie biegu na 10 km, który odbył się w ramach 38. Biegu Bronisława Malinowskiego w Tomaszowie Maz.

Ponad 230 zawodników stanęło w niedzielę, 1 września, na starcie biegu na 10 km, który odbył się w ramach 38. Biegu Bronisława Malinowskiego w Tomaszowie Maz. Wśród zawodników byli nie tylko tomaszowianie, ale również zawodnicy z całego kraju, a nawet Ukrainy. Mimo żaru lejącego się z nieba, walka była zacięta niemal do ostatnich metrów.

Bieg wystartował tuż po godz. 10 z pl. Kościuszki, trasa prowadziła al. Piłsudskiego, dalej ul. Legionów, do Grot Nagórzyckich i z powrotem na pl. Kościuszki. Najlepszy zawodnicy byli na mecie już po ok. 32 minutach.

Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej otrzymali bony pieniężne. Jako pierwszy bieg ukończył Patryk Stypułkowski 7. Batalionu Kawalerii Powietrznej oraz MKS-u Tomaszów Mazowiecki (33:35 min.), tuż przed Pavlo Veretskyi i Łukaszem Grajcarem. Natomiast wśród kobiet I miejsce zajęła Valentyna Kiliarska, II miejsce Magda Pierzchała i III miejsce Dorota Gapys.

Nagrodzono również najlepszych mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Wśród pań triumfowały Wanda Panfil (I miejsce), Joanna Wojtakowska (II miejsce) i Aleksandra Kapruziak (III miejsce), a w gronie panów: Krystian Urbaszek (I miejsce), Marcin Wieczorek (II miejsce) i Piotr Zatoń (III miejsce). Bony pieniężne trafiły też do Marka Hendzelewskiego (najstarszy uczestnik), Wandy Panfil (najstarsza uczestniczka) i Grzegorza Syguta (uczestnik wszystkich edycji biegu).

Bieg na 10 km poprzedził bieg na 1939 m, w którym wystartowało ponad pół tysiąca zawodników.