37 medali łyżwiarzy Pilicy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorów (Foto)

37 medali łyżwiarzy Pilicy na Olimpiadzie Młodzieży i MPJuniorów w Sanoku
37 medali łyżwiarzy Pilicy na Olimpiadzie Młodzieży i MPJuniorów w Sanoku OOM
Od piątku do niedzieli (2-4 lutego) na torze w Sanoku rozgrywane były Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Rywalizacja odbywała się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Panczeniści KS Pilica Tomaszów Maz. zaprezentowali się świetnie zdobywając w sumie 37 medali, w tym aż 19 złotych. Brawo zawodniczki i zawodnicy oraz ich trenerzy!

W Sanoku barw KS Pilica broniła trzynastoosobowa ekipa panczenistów pod wodzą trenerów Jolanty i Wiesława Kmiecików. Prawo startu wywalczyła sobie również Karolina Bosiek, ale ze względu na start w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu, w Sanoku wystartować nie mogła. Koleżanki i koledzy świetnie ją zastąpili.

10 medali, w tym 6 złotych na dobry początek...
W pierwszym dniu łyżwiarskich zmagań rozgrywanych w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych, podczas padającego śniegu, łyżwiarze szybcy KS Pilica wywalczyli aż 10 medali: 6 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe.
Zdobyli je w startach na dystansach 500 m dziewcząt i chłopców oraz na 1500 m dziewcząt i 3000 m chłopców.
Natalia Jabrzyk (juniorka B2) sięgnęła po złoty medal na 500 m i srebrny na 1500 m; Karolina Gąsecka (juniorka A1) zdobyła złoty medal na 1500 m i srebrny na 500 m. A Olga Kaczmarek (juniorka A1) wywalczyła złoty medal na 500 m i brązowy na 1500 m.
Jakub Piotrowski (junior A1) zdobył złoty medal na 3000 m, natomiast Damian Żurek (junior A1) - sięgnął po złoty medal na 500 m i brązowy na 3000 m. Wreszcie Wiktor Grzybek (junior B2) wywalczył złoty medal na 500 m.

Złota drużyna juniorek A
Także sobota okazała się bardzo medalodajnym dniem dla tomaszowskich panczenistów. W Sanoku nasi zawodnicy ponownie wielokrotnie stawali na podium.
Zdobyli 9 medali: indywidualnie 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy oraz w drużynach 3 medale: złoty, srebrny i brązowy.
W kategorii juniorek B na 1000 m Natalia Jabrzyk zdobyła złoty medal na 1000 m i brązowy w drużynie z Jagodą Owczarek i Izą Tejchman
W kategorii juniorek A na 1000 m Olga Kaczmarek wywalczyła złoty medal, Karolina Gąsecka srebrny i złoty medal zdobyły w drużynie jadąc razem z Patrycją Mormus
W kategorii junior B na 1500 m Wiktor Grzybek wywalczył srebrny medal.
W kategorii junior A na 1500 m Jakub Piotrowski zdobył srebrny medal, a Damian Żurek - brązowy.
W biegu drużynowym Jakub i Damian jadąc z Filipem Kowalskim wywalczyli wicemistrzostwo Polski.

18 medali w ostatnim dniu
Panczeniści Pilicy mocnym akordem zakończyli zmagania w Sanoku dorzucając do dotychczasowego dorobku kolejne 18 medali, w tym 10 złotych, 6 srebrnych i 2 brązowe. Ich dominacja na torze była przygniatająca.
W wyścigach na 1000 m junior Damian Żurek zdobył złoty medal, a junior mł. Wiktor Grzybek zajął drugie miejsce. Na 3 km dominowały tomaszowianki. W juniorkach wygrała Karolina Gąsecka, a druga była Olga Kaczmarek, w juniorkach mł. bezkonkurencyjna była Natalia Jabrzyk. W biegu na 5 km juniorów złoto wywalczył Jakub Piotrowski, a brąz Damian Żurek.
W wieloboju juniorek triumfowała Karolina Gąsecka, wyprzedzając Olgę Kaczmarek, a w juniorkach mł. triumfowała Natalia Jabrzyk. Wśród juniorów wielobój wygrał Jakub Piotrowski, a trzeci był Damian Żurek. W juniorach mł. drugi był Wiktor Grzybek.
W biegach masowych złote medale zdobyli: Natalia Jabrzyk, Karolina Gąsecka i Damian Żurek, a po srebrne medale sięgnęli Olga Kaczmarek i Jakub Piotrowski