36 medali tomaszowskich panczenistów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorów w Zakopanem (FOTO)

36 medali panczenistów Pilicy w Olimpiadzie Młodzieży i MPJuniorów
36 medali panczenistów Pilicy w Olimpiadzie Młodzieży i MPJuniorów KS Pilica
Aż 36 medali wywalczyli panczeniści Pilicy Tomaszów Maz. podczas 25. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych MAŁOPOLSKA 2019 i Mistrzostwach Polski Juniorów, rozgrywanych w dniach 22-24 lutego na torze w Zakopanem. KS Pilica po raz kolejny wygrała klasyfikację klubową, a w rywalizacji województw triumfowało Łódzkie. Gratulacje dla łyżwiarzy szybkich i ich opiekunów.

To był niezwykle udany weekend dla tomaszowskich panczenistów.

- Zdobyliśmy w tym roku 36 medali - podsumowuje start panczenistów w Zakopanem Jolanta Kmiecik, trenerka młodzieży. - 32 medale nasi zawodnicy zdobyli indywidualnie na dystansach, w biegu masowym i w wieloboju i 4 w biegach drużynowych.

W zmaganiach Juniorów A klasą dla siebie była Karolina Gąsecka, która sięgnęła po 6 złotych medali. Natalia Jabrzyk zdobyła 5 srebrnych medali, a Olga Kaczmarek 4-krotnie stawała na trzecim miejscu podium. Wymienione zawodniczki zdobyły także złoty medal w wyścigu drużynowym.

W rywalizacji Juniorów A Damian Żurek wywalczył 4 złote medale, Jakub Piotrowski zdobył 3 złote medale i 1 brązowy, a Wiktor Grzybek sięgnął po 1 srebrny medal.
Na najwyższym stopniu podium stanęła też drużyna KS Pilica. Barw złotej drużyny bronili: Piotrowski, Grzybek, Kowalski.

Indywidualnie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Junior B) z tomaszowian najlepiej zaprezentowała się Daria Kopacz, która wywalczyła 6 medali - 4 złote, 1 srebrny i 1 brązowy.
Srebrny medal tomaszowianki zdobyły też za bieg drużynowy. Startowały w składzie Daria Kopacz, Zofia Pluta i Jagoda Owczarek.

W biegu na 500 m złoty medal wywalczył Oskar Ślusarski, Jakub Kępa zdobył brązowy medal w biegu masowym, w biegu drużynowym Pilica startująca w składzie: Oskar Ślusarski, Jakub Kępa, Kamil Rybiński sięgnęła po srebrny medal.

Wszystkim medalistom i ich opiekunom należą się ogromne brawa!