22 medale tomaszowskich wrotkarzy na mistrzostwach Polski w Słomczynie. Teraz czas na łyżwy...

22 medale tomaszowskich wrotkarzy na mistrzostwach Polski w Słomczynie
22 medale tomaszowskich wrotkarzy na mistrzostwach Polski w Słomczynie IUKS Dziewiątka
17 medali Torowych Mistrzostw Polski i 5 medali w Międzynarodowym Pucharze Słomczyna zdobyli łącznie zawodnicy IUKS Dziewiątka Tomaszów Maz. W zawodach startowało 347 zawodników z 18 klubów, w tym z Ukrainy i Białorusi.

Najlepiej zaprezentowała się Karolina Gąsecka w kat. juniorek B, która zdobyła 5 medali: indywidualnie złoty w biegu na 3000 m na punkty i 3 srebrne na 1000, 5000 m i w wieloboju. W sztafecie amerykańskiej na 3000 m w tej kategorii wraz z Igą Kapruziak i Katarzyną Ulkowska wywalczyła srebrny medal.

Po 5 medali sięgnęła też Karolina Bosiek startująca w kategorii kadetek. Zdobyła 2 srebrne medale na 500 i 3000 m na punkty, 2 brązowe na 5000 m na eliminacje i w wieloboju. W sztafecie amerykańskiej pechowy upadek Karoliny spowodowany przez zawodniczkę z Olsztyna pozbawił naszą sztafetę złotego medalu. Jadący w składzie zespół: Karolina Bosiek, Natalia Jabrzyk, Iza Tejchman ostatecznie zdobył brązowy medal.

Kolejnym medalistą Torowych Mistrzostw Polski został Mateusz Owczarek z dorobkiem 3 medali, startujący w kat. juniora A. Zawodnik zdobył srebrny medal na 10000 m na punkty i 2 brązowe medale na 1000 m i w wieloboju.

Indywidualnie dwa kolejne brązowe medale zdobył startujący w kat. kadet Jakub Piotrowski na 5000 m na eliminacje i 3000 m na punkty. W tej kategorii zawodnicy IUKS Dziewiątka zespołowo zdobyli jeszcze srebrny medal w sztafecie amerykańskiej w składzie: Jakub Piotrowski, Patryk Kacperek i Oskar Ślusarski.

Do medalowego dorobku brązowy medal dorzuciła sztafeta amerykańska juniorek C jadąca w składzie: Daria Kopacz, Jagoda Owczarek, Natalia Krześlak.

W Międzynarodowym Pucharze Słomczyna startowało 16 zawodników z IUKS Dziewiątka.
Najlepiej spisał się Szymon Wojtakowski w kat. juniora D1, który zdobył 4 medale: 2 złote na 322 m i 500 m , srebrny na 1500 m i brązowy na 1000 m. Srebrny medal na dystansie 322m zdobyła Weronika Brajtkrojc w kat. juniorek D2.

Zawodnicy IUKS Dziewiątka, którego prezesem jest Jolanta Jabłońska przygotowywani byli do startów przez trenerów: Jolantę i Wiesława Kmiecików, Rafała Brzostowicza, Marcina Jabłońskiego i Rafała Ślusarskiego.

Tą imprezą tomaszowscy zawodnicy zakończyli starty na wrotkach i kontynuować będą przygotowania już do sezonu łyżwiarskiego.