Złoto i brąz Michała Bąbosa w mistrzostwach Polski w karate

Złoto i brąz Michała Bąbosa w mistrzostwach Polski w karate archiwum prywatne
Tomaszowianin Michał Bąbos zdobyła dwa medale - złoty i brązowy podczas XXXV Mistrzostw Polski Karate WKF, które odbyły się we Wrocławiu.

W zawodach uczestniczyło 150 zawodników z 36 klubów.

W mistrzostwach udział wzięło dwóch tomaszowian Michał Bąbos i Filip Pająk. Filip z powodu kontuzji wycofał się z rywalizacji.

Michał w kat. powyżej 84 kg wygrał cztery walki, w finale pokonując Piotra Szumiło ze Szczecina (w ubiegłym roku finał był taki sam). W kategorii open Bąbos stoczył pięć walk. Jedną przegrał zdobywając brązowy medal. Od 4 lat wraca z takim samym rezultatem z MP seniorów.

Wysoko ocenić trzeba organizację imprezy przypominając, że karate WKF będzie jedną z 40 dyscyplin World Games we Wrocławiu w 2017 roku.