Zamiast meczu o punkty w III lidze, zwycięski sparing Lechii z Bronią Radom. Od 0-2 do 3-2

Zwycięski sparing Lechii z Bronią
Zwycięski sparing Lechii z Bronią rp
Inauguracyjna kolejka rundy wiosennej w III lidze, która miała się odbyć dzisiaj i jutro (5-6 marca) została przełożona, chociaż boiska nadawały się do gry, na 6 kwietnia. Zespoły ten wolny termin postanowiły wykorzystać na kolejne sparingi. Lechia na płycie głównej przy ul. Nowowiejskiej w Tomaszowie Maz. podejmowała Broń Radom i wygrała to spotkanie 3-2 (2-2).

Podopieczni trenera Dariusza Rogulskiego dobrze rozpoczęli to spotkanie i przez kwadrans dominowali na boisku stwarzając sobie dobre okazje do zdobycia gola. Niestety, nie wykorzystali ich.

Znacznie skuteczniejsi byli goście i to oni najpierw w 20 minucie objęli prowadzenie 1-0 po strzale Czarneckiego, a kwadrans później prowadzili już 2-0 po celnym trafieniu Bouchniby. Oba gole dla radomian padły po stałych fragmentach gry.

Lechia nie dawała jednak za wygraną i w ostatnich minutach pierwszej połowy zdobyła dwa gole, po ładnych akcjach zespołu, doprowadzając do remisu 2-2. Oba gole zdobył Kamil Szymczak w 40 i 43 minucie, posyłając piłkę do siatki po dokładnych zagraniach Marcina Mireckiego.

Po przerwie obaj trenerzy dokonali wielu zmian w składach, ale gra cały czas była żywa i szybka. Lechia w 55 minucie objęła prowadzenie. W polu karnym sfaulowany został Paweł Baraniak, a jedenastkę na gola zamienił Marcin Mirecki, strzelając precyzyjnie przy słupku.

Więcej bramek już w tym pojedynku nie padło, choć obie drużyny miały okazje, by zmienić rezultat spotkania.

Za tydzień (13 marca) Lechia powalczy już o mistrzowskie punkty. W Tomaszowie Maz. podejmować będzie ŁKS. To interesująco zapowiadające się spotkanie rozpocznie się o godz. 11.