Za nami II Ogólnopolskie Regaty Żagle Wolności na Zalewie Sulejowskim [ZDJĘCIA]

wola
Za nami II Ogólnopolskie Regaty pod Patronatem Starosty Tomaszowskiego. "Żagle wolności'', bo taką nazwę nosiły tegoroczne regaty, zachęciły do udziału nie tylko żeglarzy ale i biegaczy i kajakarzy, bo tego dnia oprócz wyścigów żaglówek, na Zalewie Sulejowskim rozegrane zostały Regaty Kajakowe oraz Bieg Narodowy z Wandą Panfil, a także rozstrzygnięty został konkurs na najładniejsze przebranie pirackie dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

W regatach żeglarskich wystartowało 37 załóg w trzech kategoriach jachtów: otwarto- pokładowych, katamaranach i kabinowych.

W kategorii jachtów kabinowych
I miejsce w kategorii Jachtów Kabinowych zdobyła załoga Drewsmol, której sternikiem Ryszard Pachla
II miejsce w tej kategorii zdobyła Legenda ze sternikiem Andrzejem Brzozowskim na czele
III miejsc kabinówka Gin 730 za sterami której był Andrzej Wawrzyńczyk

W kategorii jachtów otwarto pokładowych
I miejsce zajęli Pogromcy Wazeliny z Adamem Puchalskim na czele
II miejsce zajęła załoga 470 Pol 555 za sterami jachtu siedział Andrzej Kralisz
III miejsce należało do Laser Z którego sternikiem był Marian Słysz.

W kategorii katamaran nie było klasyfikacji z uwagi na udział jednej jednostki, która została wyróżniona pucharem.

Zwycięzcy pierwszych miejsc otrzymali puchary oraz telewizory ufundowane przez sponsorów. Nagrodą za drugie miejsce były zegarki żeglarskie, a za trzecie rower. Pozostali uczestnicy regat wzięli udział w losowaniu, w którym nagrodami były akcesoria i odzież żeglarska. Wszystkie jednostki pływające wraz z załogantami otrzymały okolicznościowe medal.

Kiedy załogi pod żaglami wolności ścigały się na wodzie, obok hotelu Kruk odbył się bieg z Wandą Panfil. Organizatorem biegu było Stowarzyszenie Poświętne Nakręcona Gmina.

Bieg dziecięcy był podzielony na kategorie wiekowe. Trasa biegów dla dzieci odbywała się w następujących dystansach i kategoriach wiekowych: 4-6lat (100m), 7-9lat (400m), 10-16 (600m). Dorośli mieli do przebiegnięcia dystans około 5 km. Najmłodszy zawodnik Filip Stępień z numerem 106 otrzymał puchar.

W biegu na 100 m I miejsce zajęła Julia Błaszczyk , drugi był Nikodem Menke, a na III miejsce dobiegł Jerzy Jasutowicz .

W biegu na 400 m I miejsce Filip Słowicki, II miejsce Amelia Kozarek, III miejsce Jan Szczuchniol

W biegu na 600 m ; I miejsce Filip Kawasin, II miejsce Jakub Zając, III miejsce Maria Czapnik

W biegu głównym kobiet I miejsce zajęła Wanda Panfil, wśród mężczyzn Krystian Urbaszek, II miejsce należało do Agnieszki Ulaszewskiej i Roberta Antoszewicza zaś III do Marty Sil i Macieja Stępień.

Zwycięzcy zostali udekorowani medalami, pucharami i cennymi nagrodami. Zawody kończyły regaty kajakowe poprzedzone spływem niepodległości z Sulejowa do Smardzewic w którym wzięło udział 67 uczestników.

Tego dnia nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Dzieci w klimacie pirackim zabawiała Piwnica Kreatywności oraz Kino Helios. Pod sceną pojawili się także mali piraci którzy zgłosili się do konkursu na najciekawsze przebranie pirackie.

I miejsce zdobyła Pola Klimek ( 2 lata) i jej brat Mikołaj Klimek (7 lat)

II miejsce zajeła Adrianna Chojczak ( 10 lat)