Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory wójta w Ujeździe: Po zaciętej kampanii zapadnie cisza wyborcza

Beata Dobrzyńska
Już w niedzielę mieszkańcy gminy Ujazd wybiorą nowego wójta. Po zaciętej kampanii nie ma faworytów... Cisza wyborcza zapadnie dzisiaj o północy i potrwa do niedzieli do zamknięcia lokali wyborczych.

Siedmioro kandydatów na wójta Ujazdu podda się w niedzielę ocenie mieszkańców gminy. Wyborcy ilością oddanych głosów zdecydują, komu należy się fotel wójta. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to taki, że po pierwszej rundzie nikt nie zdobędzie większości głosów i kampania wyborcza dwóch kandydatów przedłuży się o kolejne dwa tygodnie.

Póki co kandydaci na wójtów mają za sobą pracowite tygodnie zabiegania o poparcie. Podczas tej kampanii kandydaci głównie stawiali na spotkania z mieszkańcami, na roznoszenie ulotek po domach. Jak na 7 kandydatów niewiele w gminie było plakatów.

Kandydaci i ich zwolennicy mocno uaktywniali się na lokalnych forach internetowych, w tym także na serwisie Tomaszów Mazowiecki Naszemiasto.pl, gdzie pod każdą informacją o wyborach pojawiały się dziesiątki komentarzy, często mających nawet charakter pomówień.

ZOBACZ:Kandydaci na wójta wśród wyborców. Co proponują?

Jak jednak zapewnia przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Ujeździe, Jerzy Tamilla, żadnego oficjalnego zawiadomienia o naruszeniu prawa do komisji nie złożono.

- Owszem, po gminie chodzą różne plotki, że ktoś oferuje profity za głosy, że ktoś kogoś pomawia, ale żadnego oficjalnego zawiadomienia nie otrzymaliśmy, więc i nie możemy interweniować - mówi przewodniczący i dodaje, że owszem wyborom towarzyszą w gminie emocje, ale raczej wśród samych komitetów. - Mieszkańcy raczej są zdezorientowani i nie wiedzą na kogo głosować.

To, co podkreśla wielu obserwatorów, to fakt, że gmina jest wyraźnie podzielona. Osobno jest Ujazd, po drugiej stronie stoi Os. Niewiadów, a obok są jeszcze inne miejscowości, które też stają przeciwko sobie. Kandydaci reprezentują właśnie różne części gminy stąd i prawdopodobieństwo, że walka będzie wyrównana.

Już dziś, w nocy z piątku na sobotę rozpoczyna się cisza wyborcza, która potrwa do zamknięcia lokali wyborczych w niedzielę. Przypadki zakłócania ciszy wyborczej powinny być zgłaszane do gminnej komisji wyborczej.

CZYTAJ TAKŻE: Wójt Ujazdu kłamcą lustracyjnym?

Jak głosować? W niedzielę lokale wyborcze w gminie będą otwarte w godzinach od 8 do 22. Każdy wyborca dostanie jedną kartę z nazwiskami siedmiu kandydatów, w dwóch przypadkach są takie same pierwsze imiona i nazwiska, tych kandydatów różnicuje drugie imię.

Przewodniczący komisji wyborczej liczy, że wszystkie głosy uda się policzyć do północy.
Jeśli żaden z kandydatów nie otrzyma ponad połowy głosów wyborców, którzy zdecydują się zagłosować, co jest bardzo możliwe, będzie druga tura, której termin wypada na 3 marca. Zmierzy się w niej dwóch kandydatów z największą liczbą głosów.

Na kogo głosować? (Nazwiska w kolejności alfabetycznej, jaka będzie na karcie do głosowania)
1. Marcin Chmielewski, lat 33, wykształcenie wyższe
2. Marcin Przemysław Grzelczak, lat 37, wykształcenie wyższe
3. Mirosław Paweł Michalak, lat 54, wykształcenie wyższe ,
4. Elżbieta Barbara Nocoń-Batorska, lat 57, wykształcenie wyższe .
5. Paweł Franciszek Piwowarski, lat 32, wykształcenie wyższe
6. Paweł Maciej Piwowarski, lat 41, wykształcenie wyższe
7. Piotr Zimny, lat 31, wykształcenie wyższe.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto