UKS Victoria druga w ogólnopolskim finale Pucharu Polski. Milena Chałupka najlepszą zawodniczką

UKS Victoria druga w finale Pucharu Polski
UKS Victoria druga w finale Pucharu Polski mks karczew
Doskonały występ młodych szczypiornistek UKS Victoria Tomaszów Maz. w ogólnopolskim finale Pucharu Polski w Karczewie. Tomaszowianki zdobyły srebrne medale. Najwszechstronniejszą zawodniczką turnieju uznana została Milena Chałupka, a Helena Drochlińska wybrana została do najlepszej "7" Pucharu Polski. Brawa dla zawodniczek i ich trenera Pawła Szczurtka.

Finał Pucharu Polski w kategorii młodziczek zgromadził na starcie 16 najlepszych zespołów w kraju w tej kategorii wiekowej. Zespoły podzielone zostały na cztery grupy.

Tomaszowianki w swojej grupie zajęły pierwsze miejsce pokonując kolejno: KMKS Kraśnik 14:12 (9:5), MTS Kwidzyń 18:15 (10:9) i MKS Brodnicę 19:18 (8:8).

W kolejnej fazie turnieju trafiły na UKS Pantery Dopiewo. Mecz dostarczył niesamowitych emocji. Tomaszowianki pokonały swoje rywalki, ale dopiero po dogrywce 28:24 (8:9).

W walce o finał na drodze tomaszowianek stanął KPS MOS Jelenia Góra. O końcowe zwycięstwo trwała niesamowita walka. Do przerwy prowadziły szczypiornistki z Jeleniej Góry 11:8. Piłkarki ręczne Victorii finiszowały jednak świetnie i w nerwowej końcówce, to one zachowały więcej zimnej krwi i wygrały ostatecznie 18:17, awansując do finału.

O główne trofeum imprezy tomaszowianki zmierzyły się z Varsovią Warszawa. Niestety, przegrały to spotkanie 22:30 (8:15). Z drugiego miejsca w Polsce cieszyły się jednak ogromnie, bo mało kto spodziewał się, że dziewczęta z Victorii odniosą taki sukces. Brązowe medale przypadły gospodyniom turnieju - MKS Karczew.

Najwszechstronniejszą zawodniczką turnieju uznana została Milena Chałupka z Victorii Tomaszów, a jej klubowa koleżanka Helena Drochlińska znalazła się w najlepszej siódemce Pucharu Polski.

- Zwycięstwo Varsovii było niepodważalne - mówi Marek Parada, prezes Victorii Tomaszów Maz. - To był najlepszy zespół finału. Nie mniej jednak nasze dziewczęta zagrały trochę niefrasobliwie. We wcześniejszych spotkaniach bezbłędnie egzekwowały rzuty karne, a w pojedynku z Varsovią nie wykorzystały aż 7 karnych. Gdyby były skuteczniejsze w tym elemencie, końcowy wynik na pewno byłby dla nas korzystniejszy. Ale i tak jest to ogromny sukces naszych dziewcząt i ich trenera Pawła Szczurtka. Dziękuję im za włożoną pracę i postawę podczas finału Pucharu Polski. Wykonali kawał dobrej roboty...

Barw UKS Victoria Tomaszów Maz. broniły: Martyna Turlik, Dominika Frankiewicz, Aleksandra Adamus - Malwina Musialik 20 goli w turnieju, Wiktoria Biazik 1, Aneta Wasilewska, Aleksandra Tulin 8, Kamila Dziubałtoska, Sandra Grochlińska 7, Milena Chałupka 22, Aleksandra Ślifierska 1, Alicja Karaszewska, Blanka Kolanko 12, Helena Drochlińska 36, Maja Dziubałtowska 12, Wiktoria Świnoga, Natalia Koprek.

Trener Paweł Szczurtek, II trener Dariusz Sygitowicz, prezes Marek Parada.