Uczniowie klas drugich tomaszowskiego Pływaka najlepsi w województwie po II turze

W Łasku odbyła się II tura mistrzostw województwa łódzkiego klas II w pływaniu. Udział brało prawie 300 zawodniczek i zawodników z 17 klubów pływackich woj. łódzkiego. Tomaszów Maz. reprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10, startujące w barwach klubu Pływak.

Na tych zawodach uczniowie klas drugich pływali w dwóch konkurencjach z trzech możliwych tj. 25 m stylem dowolnym, 25 m stylem grzbietowym i 25 m stylem motylkowym.

Po II turze Pływak utrzymał pierwszą pozycję w woj. łódzkim z łączna sumą punktów 186. Tuż za nim znajduje się UKS SP 149 Łódź – 170 pkt.

Zawodnicy z klasy pływackiej ponownie najlepiej zaprezentowali się w kraulu.

Mistrzem województwa został Adam Dębiński z czasem 17,67, drugie miejsce – Kacper Socha (17,98 ) ex quo z zawodnikiem z UKS SP 149 Łódź, trzecie Marcel Hendzelewski (18,08), dziesiąte miejsce zajął Olaf Okólski (19,48).

W pierwszej szóstce w kraulu znalazły się dwie reprezentantki Pływaka:

Weronika Pecyna (19,33 – 5 m ) i Nadia Arkuszyńska (19,90 – 6 m ).

W stylu motylkowym Marcel Hendzelewski z czasem 22,31 zajął czwarte miejsce, natomiast Kacper Socha 24,11 – szóste.

Wśród dziewcząt najlepiej w motylku wypadła Nadia Arkuszyńska, która z czasem 23,90 uplasowała się na siódmym miejscu.

W stylu grzbietowym Adam Dębiński ( 22,54 ) zajął szóste miejsce.

Młodzi tomaszowianie występowali w składzie: Nadia Arkuszyńska, Klaudia Będerz, Amelia Garnys, Hanna Gromek, Amelia Kaczuba, Dominika Krotosz, Kinga Fijałkowska, Weronika Pecyna, Laura Sęk, Aleksandra Zakrzewska,

Adam Dębiński, Karol Kucharski, Maksymilian Maruszak, Damian Misiak, Olaf Okólski, Oskar Sadowski, Dawid Tomala.

Dzieci do zawodów przygotowywały: Gabriela Kozłowska i Ewa Cyniak