TS Pływak Tomaszów Maz. najlepszy w województwie łódzkim

W Łodzi (w SP 190 ) odbyła się I runda Mistrzostw Klas II Województwa Łódzkiego w Pływaniu. W zawodach tych wzięło udział 130 dziewcząt i 130 chłopców z 16 klubów województwa łódzkiego. Tomaszów Maz. reprezentowały dzieci z klasy pływackiej ze Szkoły Podstawowej nr 10, zrzeszone w klubie TS Pływak (prezes Tomasz Bucholz).

Uczniowie startowali w dwóch konkurencjach: 25 m stylem dowolnym i 25 m stylem grzbietowym.

W stylu dowolnym wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Marcel Hendzelewski z czasem 18,02 sek., czwarte Adam Dębiński - 18,64 sek., a dziewiąte Kacper Socha - 20,23 sek. W konkurencji dziewcząt w tym stylu piąte miejsce wywalczyła Nadia Arkuszyńska - 20,39 sek., a ósma była Weronika Pecyna - 21,10 sek.

W stylu grzbietowym dziewcząt dziewiąte miejsce zajęła Nadia Arkuszyńska - 24,07 sek., natomiast w stylu grzbietowym chłopców czwarty był Adam Dębiński - 22,13 sek., szóste miejsce zajął Marcel Hendzelewski - 22,60 sek., a siódme Kacper Socha - 22,64 sek.

W klasyfikacji klubowej  Pływak Tomaszów Mazowiecki zajął  pierwsze miejsce w województwie łódzkim, zdobywając 83 punkty.

Dzieci do zawodów przygotowywały Ewa Cyniak i Gabriela Kozłowska.

Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 10 w Tomaszowie Maz. jest  Mirosław Zieliński.