Srebro i brąz Karoliny Bosiek w mistrzostwach świata juniorów w Salt Lake City. Bili rekordy Polski i życiowe (Foto)

Karolina Gąsecka, Karolina Bosiek i Natalia Jabrzyk z brązowymi medalami mistrzostw świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim archiwum prywatne
Z dwoma medalami, srebrnym i brązowym i pobitymi rekordami Polski wrócili ze Stanów Zjednoczonych panczeniści tomaszowskiej Pilicy, którzy w miniony weekend w Salt Lake City ścigali się w Mistrzostwach Świata Juniorów. Tym startem zakończyli bardzo udany dla nich sezon...

W ostatnim dniu zmagań Karolina Bosiek została wicemistrzynią świata w biegu masowym. Polka uległa jedynie Kanadyjce Beatrice Lamarche. Trzecia na mecie zameldowała się Włoszka Laura Peveri.

W sobotę Karolina Bosiek razem z Karoliną Gąsecką i Natalią Jabrzyk wywalczyły brązowy medal w sprincie drużynowym. Czas jaki uzyskały tomaszowianki - 1.29,46 to nowy rekord Polski juniorów.
Wcześniej Karolina Bosiek była czwarta na 3000 metrów i piąta na 1500 metrów. Na tym ostatnim dystansie Karolina czasem 1;58,54 ustanowiła nowy rekord Polski juniorek.

Rekordy Polski w wyścigach drużynowych
W trzecim dniu startów rozgrywanych na jednym z najszybszych łyżwiarskich torów świata zawodnicy polskiej reprezentacji ustanowili nowe rekordy kraju juniorów w biegu drużynowym.
Zawodniczki Bosiek, Gąsecka i Jabrzyk poprawiły wynik sprzed tygodnia uzyskując czas 3:08,08 sek. Dało im to szóste miejsce w końcowej klasyfikacji.
Juniorzy Jakub Piotrowski, Damian Żurek i Jan Świątek z czasem 3;59,14 sek. zajęli dziesiąte miejsce.
W biegu masowym startowali jeszcze Jan Świątek i Kaja Gajewska, którzy uplasowali się w drugiej dziesiątce.

Drugi dzień startów w Salt Lake City zaowocował rekordami Polski juniorów w sprincie drużynowym kobiet - 1;29,46 sek. i w biegu na dystansie 5000 m, w którym panczenista Pilicy - Jakub Piotrowski osiągnął wynik 6;45,86 sek. Czas ten dał mu osiemnastą pozycję.
Na 3000 m Karolina Gąsecka uzyskała piętnasty czas, a Natalia Jabrzyk była dziewiętnasta. Natalia ustanowiła też rekordy życiowe na dystansach 1000 m - 1:19,18 i na 3000 m - 4;21,74.
Na 1000 m życiówkę pobił również Jakub Piotrowski, który uzyskał 1;12,39.

Pech Karoliny Gąseckiej
Pechowo wystartowała na 1000 m Karolina Gąsecka. Uzyskała wynik 1;19,55 sek., ale za start bez opaski została zdyskwalifikowana.
Nasi zawodnicy ustanowili nowe rekordy życiowe na dystansach 500 i 1500 m oraz dwa rekordy Polski juniorów. Damian Żurek na 500 m z czasem 35,53 był dziesiąty, a Jan Świątek na 1500 m - 1;49,13 zajął dwudzieste czwarte miejsce.
Na tym ostatnim dystansie w rywalizacji juniorek padł nowy rekord świata. Ustanowiła go Holenderka Joy Beune z czasem 1.54,21 sek.
Nowy rekord Polski juniorek w wieloboju małym ustanowiła Natalia Jabrzyk -165,103.