Srebrny medal mistrzostw Polski MTB w wyścigu drużynowym dla LKK LUKS Sławno. Dzisiaj sprinty

Srebrny medal dla LUKS Sławno w MP MTB
Srebrny medal dla LUKS Sławno w MP MTB Dariusz Krzywański
Wczoraj w Sławnie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski MTB 2015. Ich inauguracja była bardzo udana dla zawodników gospodarzy. Ekipa LKK LUKS Sławno zdobyła bowiem wicemistrzostwo Polski w wyścigu drużynowym. Po pasjonującej walce do ostatnich metrów jako pierwsza zameldowała się ekipa KCP Elzap Bieniasz Bike (Jakub Zamroźniak, Wiktor Hudyka, Debora Jaworska, Michał Topór). Srebro dla LKK LUKS Sławno (Tomasz Budziński, Marcin Budziński, Dawid Miśkiewicz, Marta Turoboś). Brąz dla Silesii Rybnik (Mateusz Pihulak, Łukasz Pihulak, Elżbieta Figura, Marceli Bogusławski). Marceli jeszcze do niedawna reprezentował barwy klubu ze Sławna.

Dzisiaj (17 lipca) kolarze walczyć będą o medale w sprincie. Runda eliminacyjna rozpocznie się o godz. 16, a finały o godz. 17.30.

W sobotę do walki staną najmłodsi, a więc młodzicy i juniorzy młodsi. Oni walczyć będą o puchary prezesa PZKol. Początek godz. 12. O godz. 15 nastąpi start do wyścigu o mistrzostwo Polski w kat. Masters I, II, III, IV i Cyklosport.

Najważniejsze wyścigi i największe emocje czekają na kibiców w niedzielę. O godz. 10 do walki po medale wyruszą juniorki, a o 11.30 juniorzy.
O godz. 14 o tytuł mistrza Polski powalczą kobiety Elita i poniżej 23 lat, a o godz. 16.30 nastąpi start mężczyzn w kategorii Elita i poniżej 23 lat. A

Zawody tej rangi goszczą w Sławnie po raz drugi. Poprzednie zostały rozegrane w 1999 roku. Wśród seniorów zwyciężył wówczas Piotr Wysmyk, a wicemistrzem Polski został Marek Galiński. Obaj reprezentowali LKS Optex Opoczno.

Teraz na wzgórzu Sławieńskim zobaczymy naszych olimpijczyków Maję Włoszczowską, Marka Konwę.
Oboje bronić będą Mistrzostwa Polski wywalczonego przed rokiem w Żerkowie.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?