SP Ujazd mistrzem, SP 7 Tomaszów wicemistrzem woj. łódzkiego w ENERGA Basket CUP

Andrzej Wdowski
Koszykarki z SP Ujazd mistrzem woj. łódzkiego w ENERGA Basket CUP
Koszykarki z SP Ujazd mistrzem woj. łódzkiego w ENERGA Basket CUP organizator
W hali w Ujeździe rozgrywany był finał wojewódzki szkół podstawowych ENERGA Basket CUP. Świetnie spisały się w nim ekipy z powiatu tomaszowskiego. Dziewczęta z SP w Ujeździe w pięknym stylu obroniły tytuł mistrzowski, a chłopcy z SP 7 w Tomaszowie Maz. wywalczyli srebrne medale.

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe powtórzyły ubiegłoroczny sukces, wygrywając we własnej hali Finał Wojewódzki Szkół Podstawowych - ENERGA Basket CUP. Turniej odbył się w minioną środę. Oprócz koszykarek gospodarzy w Ujeździe wystąpiły: SP 11 Łódź, SP 1 Kutno i SP 10 Sieradz.

W meczach eliminacyjnych SP Ujazd pokonała SP 1 Kutno 68:27, a SP 10 Sieradz przegrała z SP 11 Łódź 27:30. W pojedynku o brązowy medal dziewczęta z Kutna pokonały Sieradz 29:22, natomiast w spotkaniu finałowym gospodynie z Ujazdu zwyciężyły łodzianki 43:32.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Katarzynę Owczarek z Ujazdu.

W mistrzowskiej drużynie SP Ujazd występowały: Karolina Miarka, Eryka Marcińczak, Izabela Witkowska, Martyna Bator, Żaneta Kotynia, Wiktoria Najder, Katarzyna Owczarek, Wiktoria Maślanka, Aleksandra Gulej, Aleksandra Krajewska. Trener Marcin Kocięba.

Przypomnijmy drogę koszykarek z Ujazdu do mistrzostwa województwa łódzkiego.

W zawodach międzygminnych pokonały kolejno: SP Żelechlinek 43:4, SP Rokiciny 47:5, SP Będków 52:16. Na szczeblu powiatowym pokonały SP nr 7 Tomaszów 60:12 i w finale ponownie SP Będków 42:10. W finale rejonowym nie dały szans SP Moszczenica 111:14, a w półfinale wojewódzkim odprawiły z kwitkiem SP 10 Sieradz 33:17 i po zaciętym spotkaniu SP 1 Aleksandrów Łódzki 28:25, awansując do najlepszej czwórki szkół województwa łódzkiego.

Dzień później, a więc w czwartek, o mistrzostwo walczyli w Ujeździe także chłopcy. Barw województwa łódzkiego bronili koszykarze ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Tomaszowie Maz. Spisali się równie dobrze zdobywając srebrne medale.

W eliminacjach tomaszowianie pokonali SP 3 Aleksandrów Łódzki 35:32, a SP 1 Kutno wygrała z SP Złotów 53:19. W meczu o trzecie miejsce Aleksandrów Łódzki pokonał Złotów 26:24, a w meczu o mistrzostwo województwa Kutno pokonało tomaszowską Siódemkę 68:11.

Najlepszym koszykarzem wybrano Michała Olejnika z SP 1 Kutno.

W drużynie SP 7 Tomaszów Maz. występowali: Michał Snochowski, Łukasz Jańczyk, Jakub Jodko, Radosław Pocentek, Bartłomiej Kępa, Szymon Biskup, Marcel Frąckowiak, Szymon Stoliński, Kacper Bartosik, Kamil Kopacz. Trenerem zespołu jest Krzysztof Krawczyk.

Młodzieży oraz jej opiekunom gratulujemy pięknych osiągnięć.