Sławomir Kuc ze swoim trenerem Karolem Włodarczykiem
Sławomir Kuc ze swoim trenerem Karolem Włodarczykiem Andrzej Wdowski
Sławomir Kuc, uczeń Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie został wicemistrzem Polski Zrzeszenia LZS w przełajach.

Zawody rozegrano 23 marca w Białej Podlaskiej.

Sławek srebrny medal wywalczył w kategorii juniorów młodszych na dystansie 3 kilometrów. Z opocznian startowało jeszcze trzech innych biegaczy. Dominik Filipczak był 24, Michał Molin 26, a Mateusz Stępniak 35. Do walki o medale stanęło łącznie 51 zawodników.

Sławomir Kuc to jeden z najbardziej utalentowanych biegaczy w naszym rejonie. Zdobył już wicemistrzostwo Polski młodzików w Kielcach na dystansie 1000 m, był też mistrzem województwa łódzkiego szkół gimnazjalnych, które odbyły się w Uniejowie.

Od trzech lat Sławek trenuje pod okiem trenera Karola Włodarczyka z Tomaszowa. To on przed laty poprowadził do wielkich sukcesów sławną maratonkę Wandę Panfil.