Siłacze ze spalskiego OPO. Z mistrzowstw Europy w Pradze przywieźli dwa złota i srebro. Złoto Orła

Siłacze ze spalskiego OPO z medalami ME
Siłacze ze spalskiego OPO z medalami ME opo
Zdzisław Leśniewski, Waldemar Jóźwik oraz Sylwester Kubacki (obecnie na emeryturze), długoletni pracownicy Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale świetnie zaprezentowali się podczas zakończonych niedawno w Pradze mistrzostw Europy w wyciskaniu na ławeczce leżąc. Tomaszowscy siłacze zdobyli dwa tytuły mistrzowskie i jeden wicemistrzowski, każdy z nich wrócił więc z efektownym krążkiem na piersiach. Po złoto sięgnął też tomaszowianin Mirosław Orłowski, obecnie broniący barw Tytana Łódź.

W kategorii 60-64 lata w wadze do 100 kg Waldemar Jóźwik wywalczył pierwsze miejsce, a w kategorii 70-74 lata w wadze do 90 kg jego wyczyn skopiował Sylwester Kubacki, natomiast w kategorii 55-59 lat w wadze do 82,5 kg Zdzisław Leśniewski wywalczył srebrny krążek.

- Na swój sukces ciężko pracujemy już od siedmiu lat spotykając się raz w tygodniu na trzygodzinnym treningu na siłowni w naszym ośrodku - mówi Waldemar Jóźwik. - Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować dyrekcji naszego ośrodka za przychylność i wsparcie. Cieszymy się, że jako reprezentanci OPO w Spale także i my udowadniamy i podtrzymujemy znane hasło, że dzięki Spale są medale! - dodaje Jóźwik.

W mistrzostwach startował też tomaszowianin Mirosław Orłowski, który obecnie broni barw Tytana Łódź. Jeszcze do niedawna razem z wymienionymi wyżej zawodnikami startował w jednej drużynie. Ale to już historia.

"Orzeł" też zdobył tytuł mistrza Europy startując w kategorii 70-74 lata w wadze 100 kg. Złoty medal dał mu wynik 135 kg.

Orłowski podjął się próby pobicia rekordu świata, który wynosi 140 kg. Na sztangę zadysponował ciężar o pół kilograma większy. Niestety, boju nie zaliczył.