Siatkarze LKS Caro zagrają w półfinałowym turnieju o awans do I ligi

Andrzej Wdowski
Siatkarze LKS Caro Rzeczyca zagrają w turnieju półfinałowym o awans do I ligi
Siatkarze LKS Caro Rzeczyca zagrają w turnieju półfinałowym o awans do I ligi lks caro
LKS Czarni Rząśnia - LKS Caro Rzeczyca 2:3 (-18, -18, 22, 23, -20). W decydującym, ostatnim meczu o awans do dalszych gier w walce o I ligę siatkarze LKS Caro Rzeczyca w sobotę grali ze swoim najgroźniejszym przeciwnikiem i to na jego parkiecie w Rząśni. Spisali się świetnie wygrywając ten prestiżowy pojedynek.

- Jechaliśmy do Rząśni z myślą, że wygranie dwóch setów dawało nam awans - mówi Jarosław Sobczyński, trener LKS Caro. - Więc od samego początku nastawiliśmy się na twardą, nieustępliwą walkę. Wyszliśmy na parkiet maksymalnie zmobilizowani i skoncentrowani.

I to przyniosło spodziewany efekt, albowiem w dwóch pierwszych setach rzeczycanie dominowali wyraźnie i pewnie wygrali je dwukrotnie do 18.

- Nastąpiła wówczas wielka euforia w drużynie, a także wśród naszych kibiców, którzy jak zwykle licznie nas wspierali - dodaje trener Sobczyński.

W trzecim i czwartym secie w ekipie Caro nastąpiły zmiany, ale styl gry się nie zmienił. Caro te partie przegrała, ale po wyrównanej grze.

Tie-break rozpoczęła pierwsza szóstka Caro. Było ogromnie dużo emocji i zwrotów akcji. Ostatecznie po dwóch asach Makowskiego siatkarze z Rzeczycy wygrali 22:20!

Caro: Spychała, Makowski, Sobczyński, Kiraga, Sobczak, Staniewski, Koryciński, zmiany - Wilkoński, Kucharski, Krymarys, Latocha.

W turnieju półfinałowym (2-4 maja) rywalami LKS Caro będą: Hajnówka, MOS Wola Warszawa i SMS Spała. Gospodarz ustalony zostanie wkrótce.