Rekord Polski juniorów Karoliny Bosiek. Świetne występy panczenistów w USA i Holandii (Foto)

Rekord Polski juniorów Karoliny Bosiek. Świetne występy panczenistów w USA i Holandii archiwum
Niezwykle udany dla młodych panczenistów Pilicy Tomaszów Maz. był miniony weekend. Juniorzy ścigali się w finale Pucharu Świata w Stanach Zjednoczonych, a ich młodsi koledzy rywalizowali w Holandii w Viking Race, nieoficjalnych Mistrzostwach Europy Dzieci. Wszyscy spisali się świetnie bijąc rekordy Polski i życiowe.

Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka i Natalia Jabrzyk zajęły trzecie miejsce w biegu drużynowym podczas finału Pucharu Świata Juniorów w Salt Lake City
Panczenistki tomaszowskiej Pilicy wynikiem 3:08,72 ustanowiły nowy rekord Polski juniorek poprawiając o 6 sekund stary wynik (3:14,57). Natalia Jabrzyk tym brązem zrobiła sobie piękny prezent na urodziny.
Wyścig drużynowy wygrały Holenderki, ustanowiły nowy rekord świata juniorek - 3:02,72.

Zawodniczki Pilicy bardzo dobrze wypadły również w wyścigach indywidualnych bijąc na wszystkich dystansach rekordy życiowe (oprócz 3 km K. Bosiek).
Karolina Bosiek na 1500 m zajęła drugie miejsce i czasem 1.58,74 ustanowiła nowy rekord Polski juniorek.
Na 3 km była czwarta (4.14,28), a na 500 m trzynasta (39,73).
Karolina Gąsecka w tych biegach była odpowiednio: siódma (2.01,83), ósma (4.19,27) i dwudziesta trzecia (41,31).
Natalia Jabrzyk na tych dystansach była dziewiąta (2.03,42), jedenasta (4.26,20) i szesnasta (40,43).

Polki świetnie wypadły w kategorii neoseniorów.
Kaja Ziomek pobiła rekord Polski seniorek na 500 m - 38,78 i była trzecia na 1000 m - 1.18,60. Zwyciężyła w punktacji generalnej PŚJ na 500 m i była trzecia na 1000 m.
Rekordy życiowe pobiła Andżelika Wójcik, była druga na 500 - 39,25 i na 1000 m - 1.17,57.
W rywalizacji neoseniorów Mateusz Owczarek z KS Pilica był szósty na 3 km - 3.55,56, siódmy na 1500 m - 1.50,81 i dziesiąty na 1000 m - 1.12,02 (rek. życiowy).

Rekordy życiowe pobili na wszystkich dystansach w Salt Lake City juniorzy KS Pilica. Damian Żurek był siódmy na 500 m - 37,72 i piętnasty na 1500 m - 1.49,61. Jakub Piotrowski był dziewiętnasty na 1500 m - 1.50,70 i dwudziesty drugi na 3 km - 3.57,20.

Cztery złote medale Kacpra Abratkiewicza w Viking Race

W Heerenveen w Holandii w Viking Race, na nieoficjalnych Mistrzostwach Europy Dzieci, startowała 5-osobowa ekipa z KS Pilica i IUKS 9. Świetnie wypadli chłopcy w kat. 12 lat. Wielobój wygrał Kacper Abratkiewicz, a drugi był Szymon Wojtakowski. Kacper trzy razy triumfował na 500 m, a na 1000 m był szósty. Pobił swoje rekordy życiowe na 500 m 40,98 i na 1000 m - 1.27,37. Szymon z kolei wygrał 1000 m - 1.23,40 i był trzykrotnie drugi na 500 m.
Mikołaj Bielas na 500 m był 8, 7 i 7. W wieloboju nie sklasyfikowany, gdyż w trzecim biegu został zdyskwalifikowany.
Daria Kopacz w gronie 14-latek była 13 w wieloboju. Na 500 m była 9 i 10, na 1000 m 15, a na 1500 m 16. Oskar Ślusarski (15 lat) najskuteczniej pobiegł na 500 m. Zajął ósme miejsce.

Trenerami i opiekunami panczenistów Pilicy podczas ich startów w USA i Holandii byli Wiesław Kmiecik i Rafał Ślusarski.

Mistrzostwa świata juniorów w Salt Lake City
W najbliższy weekend (10-11 marca) w Salt Lake City w Stanach Zjednoczonych rozgrywane będą Mistrzostwa Świata Juniorów. Startować w nich będzie sześcioosobowa grupa panczenistów KS Pilica Tomaszów Maz. Barw Polski bronić będą: Karolina Bosiek, Natalia Jabrzyk, Karolina Gąsecka, Damian Żurek, Mateusz Owczarek i Jakub Piotrowski. Oby spisali się równie dobrze jak podczas finału Pucharu Świata Juniorów.