PlusLiga. Skra Bełchatów przegrała na inaugurację z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

Dariusz Piekarczyk
Skra Bełchatów przegrała na inaugurację z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle
Skra Bełchatów przegrała na inaugurację z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle Fot. Skra Bełchatów
PGE GiEK Skra Bełchatów przegrała w 1. kolejce nowego sezonu PlusLigi z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3 (20:25, 19:25, 25:22, 20:25). Triumfatorzy to zwycięzcy Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie i wicemistrzowie Polski.

W pierwszym secie do stanu 5:5 była wyrównana walka, potem gospodarze odskoczyli na trzypunktowe prowadzenie. Następnie uciekli na 11:8. Dobrą grą blokiem gospodarze doprowadzili do pięciopunktowej przewagi 21:17. Wynik seta rozstrzygnął challenge na korzyść gospodarzy i ZAKSA wygrała pierwszego seta 25:20.

Drugą partię kędzierzynianie zaczęli od dwupunktowego prowadzenia, a skuteczna obrona oraz punktowe ataki w dalszej części seta dały gospodarzom prowadzenie 8:5. Przy wyniku 9:5 trener Gardini wpuścił na boisko Pierra Derouillona w miejsce Dawida Konarskiego. BNiewiele to jednak dało po gospodarze odskoczyli na 13:6, a potem nawet 20:11. W końcówce seta bełchatowianie zdobyli trzy punkty z rzędu i zniwelowali przewagę kędzierzynian do wyniku 24:19. Setbolem popisał się reprezentant Polski Aleksander Śliwka.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia bełchatowian. Gospodarzedoprowadzili jednak do remisu 9:9. W ataku po raz kolejny pokazał się jednak z dobrej strony Aleksander Śliwka i kędzierzynianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie, jednak dobra gra Skry i blok Bartłomieja Lemańskiego szybko doprowadziły do wyrównania 12:12. Skra świetnie spisała się w przyjęciu i ataku wyszła na prowadzenie 19:17. W końcówce dwa asy serwisowe dołożył Adraian Aciobaniței i w końcu piłkę setową skończył atak Bartłomieja Lipińskiego – 25:22.

W czwartym secie było 16:16. Po asie serwisowym Wiktora Nowaka Skra wyszła na prowadzenie 19:18, jednak kilka dobrych akcji w wykonaniu ZAKSY sprawiło, szybko gospodarze powrócili oni na prowadzenie 21:19. Czwartą partię i zarazem cały mecz kończy asem serwisowym Aleksander Śliwka.

MVP meczu został Łukasz Kaczmarek

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE GiEK Skra Bełchatów 3:1 (25:20, 25:19, 22:25, 25:20)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka, David Smith, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Bednorz, Anderas Takvam, Marcin Janusz, Erik Shoji (l) oraz Daniel Chițigoi, Bartłomiej Kluth, Przemysław Stępień

PGE GiEK Skra: Dawid Konarski, Bartłomiej Lemański, Grzegorz Łomacz, Mateusz Poręba, Adrian Aciobăniței, Bartłomiej Lipiński, Benjamin Diez (l) oraz Wiktor Nowak, Pierre Derouillon, Jakub Rybicki