Pierwszy medal panczenistów Pilicy w mistrzostwach Polski. Brąz Oli Kapruziak

Pierwszy medal panczenistów Pilicy w MP
Pierwszy medal panczenistów Pilicy w MP archiwum DŁ
Na torze Stegny w Warszawie rozgrywane są mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach. Na starcie zobaczyliśmy kilka gwiazd polskich i światowych panczenów - Zbigniewa Bródkę, Artura Wasia i Luizę Złotkowską. Są wśród nich także tomaszowianie - Aleksandra Kapruziak i Roland Cieślak, którzy pukają do elity. Oboje start zaczęli bardzo dobrze zdobywając brązowy medal i zajmując piąte miejsce.

Mistrzostwa na Stegnach rozpoczął bieg na 500 metrów pań. Najlepszą zawodniczką była dwukrotna medalistka olimpijska Luiza Złotkowska (41 sek.).

Świetnie spisała się Aleksandra Kapruziak. Tomaszowianka z czasem 42.06 zajęła trzecie miejsce tracąc do wicemistrzyni Polski Katarzyny Woźniak 0,05 sek.

Bardzo dobrze zaprezentowały się trzy inne tomaszowianki. Karolina Bosiek z czasem 43.15 uplasowała się na szóstej pozycji. Karolina Gąsecka była ósma (43,29), a Aleksandra Dębowska zakończyła zmagania na 9 miejscu (43.81).

Na dystansie 1500 metrów ponownie bezkonkurencyjna okazała się Złotkowska, która uzyskała 2.07.89.

Drugie miejsce z czasem 2.08.97 wywalczyła Katarzyna Woźniak, a na najniższym stopniu podium stanęła Angelika Fudalej (2.13.56).

Najlepsza z tomaszowianek Aleksandra Kapruziak ukończyła bieg na piątej pozycji. Czas naszej zawodniczki – 2.15.30. W  pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze Karolina Bosiek (8 miejsce), oraz Aleksandra Dębowska (9 miejsce).

Pierwszego dnia mistrzostw panowie rywalizowali na 500 oraz 3000 metrów. W sprincie nie dał szans rywalom Artur Waś, który uzyskał 36.01. Drugie miejsce zajął Konrad Niedźwiedzki 36.83, a trzeci czas uzyskał Artur Noga (36.95).

Najlepszy z tomaszowian Roland Cieślak, z czasem 39.26 zakończył bieg na piętnastym miejscu.

Na 3000 metrów mistrzem Polski został Jan Szymański. Panczenista AZS AWF Poznań jako jedyny zszedł poniżej 4 minut. Uzyskał 3.58.29. Drugi na mecie zameldował się Konrad Niedźwiedzki (4.01.02). Brązowy medal wywalczył świeżo upieczony mistrz olimpijski Zbigniew Bródka (4.06.58).

Doskonale zaprezentował się Roland Cieślak. Tomaszowianin z czasem 4.09.08 zajął wysokie piąte miejsce.

Dzisiaj i jutro kolejne wyścigi indywidualne i biegi drużynowe. Czekamy na kolejne medale tomaszowskich panczenistów.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?