18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Pech juniorów Lechii Tomaszów pod siatką. Do awansu do 1/4 mistrzostw Polski zabrakło 6 punktów

Andrzej Wdowski
Juniorów Lechii Tomaszów tylko krok dzielił od awansu do dalszej fazy mistrzostw Polski
Zajmując 3. miejsce w województwie, zespół juniorów Lechii Tomaszów Maz. otrzymał prawo gry w rozgrywkach centralnych o mistrzostwo Polski. Pierwszym etapem na drodze do finałów był turniej 1/8 MPJ, który rozgrywany był w Międzyrzecu Podlaskim. Obok juniorów lidera II ligi mężczyzn (Międzyrzecka Trójka), Lechia rywalizowała tam także z juniorami obecnego lidera I ligi mężczyzn (Czarnymi Radom) oraz Czarnymi Połaniec. Pomimo dwóch zwycięstw i porażki w starciu z gospodarzami, Lechia nie zdołała awansować do 1/4 mistrzostw Polski juniorów. Do awansu zabrakło... 6 małych punktów!

W pierwszym meczu Lechia zmierzyła się z gospodarzami. Walkę nawiązała tylko w pierwszym secie, przegrywając go do 23. Kolejne dwie partie miejscowi wygrali pewnie i całe spotkanie 3-0.

W drugim dniu rywalem tomaszowian była ekipa Czarnych Połaniec. Lechia była zdecydowanie lepsza i pokonała Czarnych 3-0 (14, 23, 18).

Istotnym dla Lechii spotkaniem był drugi sobotni mecz, w którym Czarni Radom w stosunku 3-0 pokonali Międzyrzecką Trójkę (w setach do 21, 13 i 20).

Przed niedzielnymi meczami Lechia zajmowała w tabeli drugie miejsce, wyprzedzając Międzyrzec jedynie lepszym stosunkiem „małych punktów”.

Liderem byli Czarni Radom, z dwoma zwycięstwami, bez straty seta. Mając świadomość, że „Trójka” ostatnie spotkanie grać będzie z najsłabszą drużyną turnieju, nie pozostawało tomaszowianom nic innego, jak tylko wygrać z Czarnymi Radom 3-0.

I tak też się stało. Lechia wygrała w setach do 20, 19 i 24.

O końcowym układzie tabeli miał decydować wynik ostatniego meczu turnieju, w którym Międzyrzec podejmował Czarnych Połaniec. Porażka gospodarzy choćby w jednym secie oznaczała dla Lechii awans. Gdyby jednak mecz zakończył się wynikiem 3-0, wtedy trzy zespoły z identycznym bilansem punktowym oraz setowym, zostałyby weryfikowane pod względem stosunku małych punktów (liczba zdobytych małych punktów dzielona przez sumę straconych).

Gospodarze wygrali pewnie 3-0 i o kolejności decydowały właśnie małe punkty. Lechia miała je, niestety, najgorsze. Ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Turniej wygrali Czarni Radom przed gospodarzami. Gdyby Trójka Międzyrzec straciła w ostatnim meczu… 6 punktów więcej w starciu z Połańcem, wtedy awansowałaby Lechia Tomaszów. Wielka szkoda, bo szansa dalszych występów w mistrzostwach Polski była ogromna.