Olimpijczyk Grzegorz Kiljanek. Trzech zawodników z LKK Drzewica w poniedziałek wylatuje do USA

Grzegorz Kiljanek na torze w Drzewicy
Grzegorz Kiljanek na torze w Drzewicy Andrzej Wdowski
Na ten sukces czekała cała Drzewica. Grzegorz Kiljanek wygrał kwalifikacje olimpijskie w C-1 i pojedzie na Igrzyska do Londynu! Trzej jego młodsi koledzy wystartują w mistrzostwach świata juniorów w USA.

Podczas regat Pucharu Świata we francuskim Pau nasz zawodnik pływał fenomenalnie i wywalczył drugie miejsce!

Uległ tylko faworytowi gospodarzy, Tony'emu Estanguet'owi. To najlepszy wynik "Małego" w historii jego startów w Pucharze Świata.
Oprócz Kiljanka w Londynie biało-czerwone barwy reprezentować będą Natalia Pacierpnik i Piotr Szczepański, wychowankowie LKK w Drzewicy, obecnie broniący barw KKK Kraków.

Seniorom z Drzewicy rosną godni następcy. Trzech młodych, utalentowanych zawodników zakwalifikowało się bowiem do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata juniorów, które w dniach 11-15 lipca odbędą się w amerykańskim Wausau.

Są to Bartosz Łęgosz, Paweł Smolarski i Bartosz Dębowski. W poniedziałek wylatują już do USA.

Kwalifikacje do kadry rozegrano podczas 64. Międzynarodowych Tatrzańskich Slalomów w Liptowskim Mikulaszu oraz 9. Międzynarodowych Regat Slalomowych "O Puchar Prezydenta Krakowa". Z czterech startów liczyły się trzy najlepsze.

Zawodnicy z Drzewicy spisali się bardzo dobrze. Największy sukces zanotował Bartosz Łęgosz, który wygrał kwalifikacje w C-1. W tej samej konkurencji Paweł Smolarski, był trzeci. Również trzeci w K-1 był Bartosz Dębowski.

Warto przypomnieć, że na tym samym torze przed 18 laty tytuł wicemistrza świata juniorów wywalczył Mariusz Wieczorek. Nie mielibyśmy nic przeciwko temu, aby któryś z trójki utalentowanych drzewiczan skopiował, a nawet poprawił wyczyn pana Mariusza.