Najlepsi kręglarze w oświacie. X powiatowy turniej o puchar starosty tomaszowskiego (FOTO)

Najlepsi kręglarze w oświacie. X powiatowy turniej o puchar starosty
Najlepsi kręglarze w oświacie. X powiatowy turniej o puchar starosty tkkf
W kręgielni miejskiej w Tomaszowie Maz. odbył się X Powiatowy Turniej Kręglarski Pracowników i Emerytów Oświaty pod patronatem starosty tomaszowskiego Mirosława Kuklińskiego.

Każdy z zawodników wykonywał 40 rzutów do pełnych.

W kategorii seniorek (do 50 lat) wygrała Renata Trepiak – 176 pkt. przed Sylwią Półtorak (obie ZS-Przedszkolny Lubochnia) – 154 pkt., Beatą Goździk – 109 pkt i Dobrawą Smejdą – 108 pkt. (obie ZSP nr 1).

Wśród seniorów (do 59 lat) zwyciężył Michał Pietrzyk (ZSP nr 3) – 193 pkt. wyprzedzając Pawła Półtoraka (ZS-P Lub.) – 180 pkt. i Jacka Matyszewskiego (ZSP nr 1) – 148 pkt.

W grupie starszych seniorów (pow. 60 lat) wygrał Grzegorz Wągrodzki – 227 pkt. przed Grzegorzem Andryszkiem – 172 pkt., Antonim Smolarkiem – 130 pkt. (wszyscy OTKKF ZNP).

W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce i puchar starosty tomaszowskiego z wynikiem 529 pkt. wywalczyła reprezentacja OTKKF ZNP w tym samym składzie 60-latków. Drugie miejsce i puchar prezydenta miasta przypadł drużynie ZS-P Lubochnia – 510 pkt. Trzecia lokata i puchar Zarządu Ogniska TKKF ZNP dla ZSP 3 – 502 pkt. Czwarte miejsce zajęli nauczyciele z ZSP 1.

Najlepszym w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej wręczono medale ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz upominki. Jubileuszowy turniej w roku 60-lecia TKKF zorganizowało Ognisko TKKF ZNP i Zarząd Oddziału Pow. ZNP przy współudziale starostwa powiatowego, urzędu miasta i kręgielni miejskiej .

Twórcą i od początku głównym organizatorem turnieju był prezes Zarządu Ogniska Antoni Smolarek.
Jak co roku do organizacji imprezy zaangażowali się także członkowie Zarządu: wiceprezes Tomasz Bąk, sekretarz Dagmara Reszka i Marek Hendzelewski (ambasador tomaszowskiego sportu).
Sportowej rywalizacji cały czas przyglądał się wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tomaszowa Kazimierz Pietrzyk, który później na zakończeniu turnieju wspólnie z organizatorami wręczał sportowe trofea.