Mistrzowscy siłacze z Tomaszowa Maz. W Końskich odbyły się mistrzostwa Polski w trójboju siłowym

Małgorzata Mieszczankowska zdobyła tytuł mistrzyni Polski wynikiem 257,5 kg
Małgorzata Mieszczankowska zdobyła tytuł mistrzyni Polski wynikiem 257,5 kg Andrzej Wdowski
Dwa tytuły mistrzowskie, jeden wicemistrzowski i jeden brązowy medal - to dorobek tomaszowskich siłaczy w mistrzostwach Polski weteranek i weteranów oraz juniorów młodszych, które odbyły się w Końskich.

Złote medale zdobyli weterani - Małgorzata Mieszczankowska, zawodniczka Parafialnego Stowarzyszenia Dyscyplin Siłowych przy parafii św. Jadwigi w kategorii do 63 kg z wynikiem 257,5 kg i Mirosław Orłowski w kategorii 105 kg, który uzyskał 490 kg. W przysiadzie zaliczył 150 kg, w wyciskaniu na ławeczce 165 kg i w martwym ciągu 175 kg.

- To był mój już dziesiąty tytuł mistrza Polski w karierze na dziesięciolecie startów w trójboju siłowym - mówi Mirosław Orłowski, popularny w światku sportowym Orzeł. - Wynik w wyciskaniu jest nowym rekordem Polski. Od burmistrza Końskich otrzymałem wspaniały puchar za najlepszy wynik mistrzostw i dla najstarszego zawodnika. Tak efektownego trofeum jeszcze w karierze nie otrzymałem.

Mirosława Orłowskiego 3 czerwca czekają mistrzostwa Polski w wyciskaniu na ławeczce w Sosnowcu.

W mistrzostwach w Końskich wystąpili także juniorzy młodsi z parafialnego stowarzyszenia, trenowani przez Zbigniewa Bartosa. Spisali się równie świetnie jak weterani.

Michał Flamholc, uczeń III LO w kat. do 93 kg, zdobył tytuł wicemistrza Polski uzyskując w trójboju 490 kg. Natomiast Szymon Deryng, uczeń ZSP nr 2 zdobył brązowy medal z wynikiem 395 kg. Obaj zawodnicy nie mają jeszcze 17 lat.