Mirosław Orłowski mistrzem i wicemistrzem Europy w wyciskaniu sztangi w pozycji leżącej (Foto)

Mirosław Orłowski mistrzem i wicemistrzem Europy w wyciskaniu sztangi
Mirosław Orłowski mistrzem i wicemistrzem Europy w wyciskaniu sztangi aw
Znany tomaszowski siłacz, Mirosław Orłowski, reprezentujący barwy Tytana Łódź, został mistrzem i wicemistrzem Europy w wyciskaniu sztangi w pozycji leżącej. To kolejne trofea w kolekcji tego utytułowanego zawodnika, który otrzymał też specjalną nagrodę za wybitne osiągnięcia sportowe i duży wkład w rozwój trójboju siłowego w Polsce.

Mistrzostwa Europy, Federacji WUAP, odbyły się w Pabianicach. Startowała cała czołówka Starego Kontynentu.

Popularny tomaszowski Orzeł mistrzem Europy został w kategorii M 70-74 lata w wadze 100 kg. Zaliczył ciężar o wadze 140 kg, który dał mu złoty medal.

W kategorii open Mirosław Orłowski sięgnął po wicemistrzostwo Europy. Wynik 140 kg dał mu 240,974 pkt. Od złotego medalisty był gorszy o niecałe 2,5 punktu.

Podczas mistrzostw w Pabianicach Orłowski, legenda sportów siłowych, jak podano w uzasadnieniu, uhonorowany został również specjalną nagrodą za wybitne osiągnięcia sportowe i duży wkład w rozwój trójboju siłowego w Polsce. Fundatorem nagrody był Piotr Redzik z Żor, zafascynowany karierą i osiągnięciami tomaszowskiego siłacza.