Michał Bąbos trzykrotnym medalistą mistrzostw świata

Michał Bąbos trzykrotnym medalistą mistrzostw świata archiwum zawodnika
Michał Bąbos trzykrotnym medalistą mistrzostw świata. Podczas minionego weekendu w Liverpoolu (Anglia) odbyły się mistrzostwa świata w karate shotokan (federacja WSKA). W licznej, bo 30-osobowej reprezentacji Polski znalazł się jeden zawodnik z Tomaszowa – Michał Bąbos. Spisał się świetnie.

Michał Bąbos trzykrotnym medalistą mistrzostw świata.

Tomaszowianin startując w 4 konkurencjach zdobył 3 medale!

Już pierwszego dnia zawodów Michał zdobył brązowy medal w kumite w kategorii juniorów (w WSKA juniorzy to przedział wiekowy 18-20 lat).

Kolejnym osiągnięciem był srebrny medal w kumite drużynowym juniorów.

Start indywidualny w kategorii seniorów skończył się dla Michała na 7. miejscu, ale nasz zawodnik powetował sobie tę stratę w rywalizacji drużynowej. Tomaszowianin wygrał wszystkie swoje pojedynki, czym zdecydowanie przyczynił się do zdobycia srebrnego medalu (w finale drużyna Polski uległa Niemcom 3:2).

Był to dla Polski  pierwszy od 14 lat medal w tej konkurencji.

Trenerem Michała Bąbosa jest Paweł Walczak. Zawodnikowi i trenerowi gratulujemy osiągnięć.