Memoriał Wiesława Gawłowskiego. Na inaugurację Lechia przegrała z SMS PZPS Spała 1:2

Andrzej Wdowski
Memoriał Wiesława Gawłowskiego.Porażka Lechii
Memoriał Wiesława Gawłowskiego.Porażka Lechii Andrzej Wdowski
Od porażki rozpoczęli udział w Memoriale im. Wiesława Gawłowskiego II-ligowi siatkarze Lechii Tomaszów Maz. W hali Gastronomika przegrali oni wczoraj (11 września) wieczorem z SMS PZPS Spała 1:2. W ostatniej chwili start w turnieju odwołali siatkarze z UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków i dzisiejszy harmonogram gier musiał ulec zmianom.

W drużynie ze Spały prowadzonej przez tomaszowskich szkoleniowców Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła wystąpiło pięciu aktualnych mistrzów świata kadetów. Pierwszego seta wygrała ekipa ze Spały, w drugim lepsi okazali się tomaszowianie, a w decydującej o zwycięstwie partii ponownie swą wyższość okazała młodzież ze Spały.

Oprócz bardzo dobrych momentów, oba zespoły popełniały też sporo prostych, niewymuszonych błędów. Pojedynek ten oglądał komplet publiczności, który zasiadł na trybunach w hali Gastronomika.

Dzisiaj (12 września) turniej rozpoczęły zespoły KS Camper Wyszków i SMS PZPS Spała. Zespoły rozgrywać będą po cztery sety bez względu na wynik. Mecz zakończył się wygraną siatkarzy z Wyszkowa 3:1.

O godz. 14 Lechia zagra ponownie z ekipą ze Spały, a na zakończenie memoriału o godz. 17 tomaszowianie zmierzą się z KS Camper.

Po ostatnim spotkaniu nastąpi podsumowanie turnieju i wręczenie nagród.