Mateusz Owczarek młodzieżowym wicemistrzem Polski w biegu na 1500 m w Arenie Lodowej (FOTO)

Mistrzostwa Polski na dystansach w Tomaszowie Maz.
Mistrzostwa Polski na dystansach w Tomaszowie Maz. Andrzej Wdowski
Drugi dzień 32. Mistrzostw Polski na dystansach, 86. mistrzostw Polski w wieloboju i Młodzieżowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Arenie Lodowej w Tomaszowie Maz. przyniósł w rywalizacji młodzieżowej drugi medal panczeniście KS Pilica. Po brązie na 5 km Mateusz Owczarek wywalczył dzisiaj (28 października) tytuł wicemistrza Polski w biegu na 1500 m. Wyprzedził go jedynie Marcin Bachanek ze Stoczniowca Gdańsk.

Dzisiejszą rywalizację rozpoczęły panie na 1500 m. Po drugi złoty medal sięgnęła Natalia Czerwonka z Zagłębia Lubin, wyprzedzając złotą medalistkę na 3 km Katarzynę Bachledę-Curuś i Luizę Złotkowską. Na miejscu piątym bieg ukończyła Karolina Bosiek z Pilicy Tomaszów Maz. Ósma była Natalia Jabrzyk, a dziewiąta Karolina Gąsecka.

Wśród panów klasą dla siebie był Konrad Niedźwiedzki z AZS AWF Katowice, który o ponad sekundę wyprzedził Jana Szymańskiego z AZS AWF Poznań i o 2,39 Sebastiana Kłosińskiego z Orła Elbląg. Czas mistrza Polski to 1.48,11. Tomaszowianie Mateusz Owczarek i Damian Żurek, zajęli odpowiednio siódme i ósme miejsce.

Tomaszowscy trenerzy Jolanta i Wiesław Kmiecikowie z biegów na 1500 m wycofali Rolanda Cieślaka, a z 5 km pań Karolinę Bosiek.

Na dystansie 10 km panczeniści z Tomaszowa Maz. zdobyli dwa brązowe medale. Roland Cieślak wśród seniorów i Mateusz Owczarek w zmaganiach młodzieżowców. Mistrzami Polski zostali Jan Szymański i Marcin Bachanek.

Na 5 km w rywalizacji pań triumfowała Magdalena Czyszczoń z AZS AWF Katowice, a Karolina Gąsecka z KS Pilica była piąta.

Mistrzynią Polski w wieloboju pań została Katarzyna Woźniak z AZS AWF Katowice, a wśród panów mistrzowski tytuł dostał się w ręce Jana Szymańskiego. Na pozycjach czwartych sklasyfikowani zostali tomaszowianie Karolina Gąsecka i Mateusz Owczarek.

Na bieżąco wyniki podaje: domtel-sport.pl