Marta Turoboś z LUKS Sławno mistrzynią Polski MTB w sprincie. Dziś o tytuły walczą seniorzy i orlicy

Marta Turoboś z LUKS Sławno mistrzynią Polski MTB w sprincie
Marta Turoboś z LUKS Sławno mistrzynią Polski MTB w sprincie Andrzej Wdowski
Marta Turoboś, zawodniczka LKK LUKS Sławno została mistrzynią Polski MTB w sprincie. To drugi już medal kolarki gospodarzy, która w czwartek wraz z kolegami zdobyła srebrny krążek w wyścigu drużynowym. Dzisiaj (19 lipca) Marta spróbuje powalczyć o kolejny medal wśród seniorek i orliczek. Start pań o godz. 14. O godz. 16.30 na trasę wyruszą panowie i młodzieżowcy. Emocji na pewno nie zabraknie.

Marta finałową rozgrywkę w sprincie pojechała wspaniale i pewnie pokonała swoje rywalki. Tytuł wicemistrzowski wywalczyła Elżbieta Figura z Sylesii Rybnik, a na miejscu trzecim uplasowała się uchodząca za faworytkę tego wyścigu Monika Żur z 4F Racing Team.

Marta Turoboś swoje wielkie możliwości pokazała w wyścigu półfinałowym. Objęła prowadzenie po starcie, ale na dystansie spadł jej łańcuch i do ostatniego, najtrudniejszego fragmentu trasy, przyjechała jako ostatnia. Ale przeszkody usytuowane na kamieniach pojechała bezbłędnie technicznie i w moment przeskoczyła dwie rywalki kończąc półfinał na drugim miejscu, i awansując do finałowej rozgrywki. A w niej była już klasą samą dla siebie.

Po przejechaniu mety zewsząd odbierała zasłużone gratulacje. Jako pierwsi wyściskali ją trener Przemek Gierczak, prezes klubu Zbigniew Gierczak i wójt gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski.

W zmaganiach mężczyzn najlepszy okazał się Marcin Kawalec z Im Motion Kross, drugi był zwycięzca kwalifikacji Patryk Adamkiewicz z Mitutoyo Dema PWR Team a trzeci Jakub Solarz z PSK Olimpionik Przemyśl.
Pechowo wyścig finałowy zakończył się dla faworyta Marka Konwy. Zaraz po starcie przy wjeździe na bardzo wąski fragment trasy zawodnik miał upadek, który wyeliminował go z walki o medale.

W sobotę w wyścigach o Puchar Prezesa PZKol. bardzo dobrze pojechała młodzież z LKK LUKS Sławno. W rywalizacji juniorek młodszych Agnieszka Szpocińska wywalczyła drugie miejsce, a wśród chłopców Arek Wach ukończył rywalizację na trzeciej pozycji.

Dzisiaj (19 lipca) jako pierwsze do walki o medale staną juniorki. Na trasę ruszą o godz. 10, o godz. 11.30 nastąpi start juniorów. W gronie zawodników walczących o medale będą m.in. bracia Tomasz i Marcin Budzińscy z LKK LUKS Sławno i Marceli Bogusławski, były zawodnik LKK LUKS, dzisiaj reprezentujący klub z Rybnika.