Mało udany występ panczenistów z Tomaszowa Maz. w mistrzostwach Polski na dystansach w Warszawie

Roland Cieślak z KS Pilica Tomaszów Maz. zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w wyścigu na 10 km
Tylko dwa medale, brązowego koloru, wywalczyli zawodnicy KS Pilica Tomaszów Maz. w mistrzostwach Polski na dystansach, które od piątku do dzisiaj (28-30 grudnia) rozgrywane były na torze Stegny w Warszawie. Nie był to więc udany występ naszych panczenistów po występach których spodziewaliśmy się dużo lepszych wyników. Zawód sprawiły przede wszystkim panie, które nie zdobyły żadnego krążka w konkurencjach indywidualnych.

Panie medal brązowy wywalczyły, ale w wyścigu drużynowym, w pierwszym dniu mistrzostw. Tomaszowianki wystąpiły w składzie: Aleksandra Dębowska, Aleksandra Kapruziak i Karolina Domańska-Ksyt.

Najlepsze okazały się zawodniczki LKS Poroniec. Srebro zdobyły gospodynie - panczenistki WTŁ Stegny Warszawa.

Na drugi medal tomaszowian musieliśmy czekać do ostatniego dnia mistrzostw. Zdobył go dzisiaj w wyścigu na 10 km Roland Cieślak. Najlepszy okazał się obrońca tytułu z roku 2012, zawodnik LKS Poroniec - Jan Szymański. Srebrny medal przypadł łyżwiarzowi AZS Zakopane - Sebastianowi Druszkiewiczowi. Roland był ponadto czwarty na 1500 m i piąty na 5 km.

Piąte miejsce na dystansie sprinterskim 2 x 500 m zajął inny reprezentant Pilicy Mateusz Warych.

Wśród tomaszowianek dwukrotnie piąte lokaty w wyścigach na 500 i 1000 m zajmowała Karolina Domańska - Ksyt.

Wcześniej Karolina startowała w Akademickich Mistrzostwach Świata w Zakopanem. Zdobyła złoty medal w biegu drużynowym na 500 m razem z Andżeliką Fudalej (AZS Warszawa) i Aleksandrą Goos (WTŁ Stegny Warszawa).