LKS Caro Rzeczyca wygrał II-ligowy mecz w Żyrardowie. W sobotę derby łódzkiego - mecz z AKS UŁ Łódź

Andrzej Wdowski
Siatkarze LKS Caro wygrali kolejne już spotkanie. Zajmują trzecie miejsce w tabeli CaroVolley
Drużyna LKS Caro jechała na mecz do Żyrardowa z lekkim niepokojem. Jak się okazało niepotrzebnie, bo pewnie wygrała z gospodarzami 3-0. Drużyna Jarosława Sobczyńskiego jest na trzecim miejscu w tabeli. W sobotę czeka ją arcytrudny mecz z AKS UŁ Łódź.

Żyrardowianka to zespół , który jako beniaminek był rewelacją zeszłorocznych rozgrywek II ligi, ciągle z dużym potencjałem, pamiętamy jak podczas pierwszego meczu w Rzeczycy, siatkarze z Żyrardowa prowadzili z gospodarzami wyrównaną walkę, wygrali jeden set, a zacięte były pozostałe. Jeśli dodamy do tego fakt, że po drodze „żyrardowianie” urywali punkty takim „tuzom” jak akademikom w Łodzi (przegrana 2:3), czy zdobyte cenne dwa punkty na zawsze trudnym parkiecie w Olsztynie (3:2), to te obawy mogły być w pełni uzasadnione.- Tak podpowiadała pokora przed przeciwnikiem ale i fachowa kalkulacja - mówi Antoni Socha, członek zarządu klubu.

Zupełnie inaczej wyglądało to ze strony licznie zgromadzonych do wyjazdu kibiców. Całkowicie odmiennie, jakby na przekór, prezentowali ten sam co zwykle entuzjazm i niesłabnącą wiarę w „swoich”. Jak się później okazało mieli raję, siatkarze Caro Rzeczyca zagrali supermecz nie dając przeciwnikowi rozwinąć się w żadnej partii.

Tylko w pierwszym secie gospodarze nawiązali walkę i to dopiero w końcówce, przegrywając jednak do 21, w kolejnych odsłonach meczu rządzili goście z Rzeczycy. Sety szybko skończone do 16 i do 15, kolejne cenne 3 punkty i 3 pozycja w tabeli.

LKS Caro Rzeczyca: Patryk Spychała, Michał Makowski, Jarek Sobczyński, Michał Krymarys, Damian Wojtasik, Michał Jaskulski, Michał Koryciński – libero.
Na zmiany wchodzili: Bartek Koryciński, Radek Kiraga, Kamil Makuch.

Trenerzy zespołu: Jarosław Sobczyński i Waldemar Juszczak
kierownik zespołu: Tadeusz Kołodziejczyk