Lekka atletyka: Złoto i srebro w XXI Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów w Spale

Beata Goździk (od lewej) zdobyła złoty medal w pchnięciu kulą
Beata Goździk (od lewej) zdobyła złoty medal w pchnięciu kulą Arkadiusz Lechowicz
W hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się XXI Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów.

Wzięła w nich udział rekordowa liczba 213 zawodników. Ustanowiono 31 halowych rekordów Polski.

W imprezie nie zabrakło przedstawicieli Tomaszowa Maz., byłych lekkoatletów. Oboje startowali w grupie 40-45 lat. I tak Beata Goździk zajęła pierwsze miejsce w pchnięcie kulą (4 kg) z wynikiem 10,85 m. Pani Beata jest nauczycielem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i trenerem lekkiej atletyki w MKS Tomaszów. Robert Antosiewicz w biegu na 3000 m zajął drugie miejsce z wynikiem 10.22,42 min.

Dwoje reprezentantów MKS Tomaszów przygotowujących się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski uzyskało dobre wyniki. Izabela Ogórek w pchnięciu kulą uzyskała 12,80 m, a Tomasz Jóźwiak w biegu na 200 m 22,77 s. To jego rekord życiowy.