Lechia Tomaszów - Polonia Warszawa 0:2. Główką do własnej bramki.

Lechia Tomaszów - Polonia Warszawa 0:2
Lechia Tomaszów - Polonia Warszawa 0:2 Andrzej Wdowski
Kompletnie nieudany występ tomaszowskich piłkarzy w III lidze. Lechia przed własną publicznością przegrała dzisiaj (29 marca) z Polonią Warszawa 0-2 (0-1). W rundzie jesiennej tomaszowianie w stolicy wywalczyli jeden punkt remisując 1-1. Teraz zagrali kiepsko i nie zdobyli nawet punktu.

Goście objęli prowadzenie w 31 minucie po samobójczym golu Mateusza Milczarka. Obrońca Lechii tak niefortunnie główkował w polu karnym, że kompletnie zaskoczył bramkarza Artura Holewińskiego.

Do przerwy Lechia najlepszą okazję miała tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, ale Jardel Cruz, po dobrej akcji zespołu strzelił nieznacznie obok bramki.

W drugiej połowie chcący wyrównać tomaszowianie mocno zapędzali się do przodu i narażali się na kontry Czarnych Koszul. Po jednej z nich goście zdobyli gola, ale sędzia go nie uznał dopatrując się faulu napastnika gości na obrońcy Lechii. W dwóch innych przypadkach zawodnicy Polonii minimalnie znajdowali się na pozycjach spalonych mając przed sobą jedynie Artura Holewińskiego.

Po kolejnej kontrze Polonii w 80 minucie padł drugi gol. Zdobył go Przemysław Płacheta wieńcząc dobrą, szybką akcję, którą zainicjował z kolegą na skrzydle.

Lechia przegrała, bo miało mało atutów w tym spotkaniu. Przede wszystkim nie stwarzała podbramkowych sytuacji, żeby myśleć o korzystnym wyniku.

W środę (1 kwietnia) odbędzie się kolejna kolejka w III lidze. Lechia będzie w niej pauzować bo jej rywal GP Targówek SKOK Wołomin, wycofał się z rozgrywek.