Lechia Tomaszów i Omega Kleszczów grają jutro u siebie. Włókniarz Zelów jedzie do Broni Radom

Dariusz Śmigielski
Ze zmiennym szczęściem walczyły nasze zespoły w drugiej kolejce III ligi łódzko-mazowieckiej. Wygrała tylko Omega Kleszczów, Włókniarz Zelów swój pojedynek zremisował, a jedynie tomaszowska Lechia nie poprawiła swojego konta punktowego przegrywając z trzecią ekipą ubiegłego sezonu Legionovią Legionowo.

Cała nasza trójka wystąpiła na boiskach rywali.

Omega grała w Sieradzu z Wartą. Wygrała 1-0 w bardzo szczęśliwych dla niej okolicznościach, zdobywając bramkę na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry. Strzelcem złotego gola okazał się Krzysztof Kowalski, który pewnie wykorzystał dość niepewną i nieporadną interwencję bramkarza Warty Macieja Kruża.

Kleszczowianie mogli objąć już prowadzenie w 9 minucie spotkania, ale piłka po uderzeniu Daniela Szymczyka trafiła w słupek.

Z wywalczonego punktu cieszyli się zawodnicy Włókniarza Zelów. Podopieczni trenera Jacka Berensztajna zremisowali w Kutnie z MKS 1-1. Wyrównujący gol dla Włókniarza padł tuż po przerwie po samobójczym strzale Łukasza Znyka. To pierwszy punkt w rozgrywkach zdobyty przez graczy z Zelowa, tym cenniejszy, że zdobyty na trudnym terenie w Kutnie.

Bez żadnych zdobyczy wróciła z Legionowa tomaszowska Lechia. Uległa gospodarzom 2-4. Podopieczni trenera Aleksandara Majicia po celnym strzale z rzutu karnego Grzegorza Piechny objęli w 30 min. prowadzenie 1-0. Później po dwóch golach gospodarzy Legionovia prowadziła 2-1. Do remisu na 2-2 doprowadził Kacper Rakowski w 63 min., który trzy minuty wcześniej pojawił się na boisku. Niestety, gospodarze zdobyli jeszcze dwie bramki i wygrali.

Tomaszowianie będą mieli okazję poprawić swój dorobek punktowy w trzeciej kolejce w najbliższą niedzielę (26 sierpnia), kiedy to na własnym stadionie podejmować będą Orła Wierzbica. Mecz rozpocznie się o godz. 11.

W niedzielę na własnym stadionie grać będzie także Omega Kleszczów. Zespół trenera Tomasza Jaworskiego o godz. 16 podejmować będzie Mazura Karczew. To wymagający rywal, który dwa dotychczasowe mecze wygrał. W ostatniej kolejce pokonał Zawiszę Rzgów 1-0.

Wyjazdowy pojedynek czeka Włókniarza Zelów. Podopieczni Jacka Berensztajna grać będą w sobotę w Radomiu o godz. 17.30 z Bronią.
We wtorek Broń w Wierzbicy rozegrała przełożony mecz z Orłem. Spotkanie zakończyło się wygraną Broni 3-0 (1-0).